Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakarózik ennyit?...

Miért vakarózik ennyit? Bolhák kizárva, más parazitát sem találtunk benne, de már a szőre is hullik szegénykémnek.

Figyelt kérdés

Két 9 hónapos nőstény cicám van, és az egyikük újabban feltűnően sokat vakarózik. Amikor 2 hónapos korukban ide kerültek, mindkettő bolhás volt, de már egyikük sem az (3 héten keresztül rendszeresen, heti egyszer fürdettük őket, és azóta egyikükben sem találtunk semmiféle parazitát), de újabban az egyik cicám kicsit többet vakarózik. Nem annyit, mint amikor bolhás volt, és a bundáját is megnéztem, nem találtam benne semmit, még azt a bolhákra utaló fekete kis koszt sem (bolha ürülék), de a biztonság kedvéért csepegtettem a bundájára abból az állatpatikákban is beszerezhető cseppből fejtől fartőig, ami külső paraziták ellen való. A készítmény csak természetes anyagokból előállított és semmiféle toxikus anyagot nem tartalmaz. Gondoltam rá, hogy talán érzékeny a bőre, és mégis a szer lehet az oka, de nem hiszem...

A cicám csak a füle tövénél vakarózik, viszont ott újabban csomókban jön a szőre. Ha finoman húzom, akkor is ott marad a kezemben az egész csomó, amit megfogok. Hullik neki, de csakis ott. A szert pedig az egész testén kentem el, máshol viszont nincs baja. Vakarni is csak a füle tövét vakarja. Nem tudom, mi lehet. Gondoltam rühatkára, de volt már atkás cicám, és neki látszódott a fülecskéjében, hogy vályatokat fúrt a parazita, ráadásul ő pár nap alatt véresre vakarta a fülét. A mostani cicámnak pedig semmi sem látszódik a fülén, ráadásul nem is kaparta magát sebesre, pedig nagyjából 2 hete kezdett el így vakarózni... ennyi idő alatt már kimarta volna magának, nem?

Szerintetek mi lehet? Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Ha nem javul a helyzet, és továbbra is így vakarózik meg hullik a szőre, jövő hét elején elviszem az állatorvoshoz, de addig hátha tudnék tenni érte valamit én is. Ötletek?


2011. máj. 29. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem valami allergia inkább? Nekem a kutyám csinálja ezt, orvos állapította meg, hogy allergiás szegény egy pár dologra. Vagy a bőre érzékeny arra, amivel érintkezik, vagy belső allergia jön ki így. Ez csak tipp, de erre is gondolni kell.
2011. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Ez is lehet egy megoldás, de két cicám van, ugyanott alszanak, ugyanazt kapják enni, ugyanazokkal a dolgokkal érintkeznek, és mégis csak az egyiküknél jött elő ez a szőrhullás meg a vakarózás. De nem butaság, lehet, hogy tényleg allergia... Holnapután el szeretném vinni az állatorvoshoz, hogy nézze meg egy szakember is. Párom szerint nincs semmi baja, csak vedlik, mivel itt a nyár meg minden... De ha tényleg csak ennyiről lenne szó, akkor az egész testén hullana a szőre, nem pedig csak a fülénél, és nem vakarná magát így. :S
2011. máj. 29. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a cicámmal másfél hete. A füle tövét, fülét vakarta nagyon, és csimbókokban jött ki a szőre. A feje tetején meg két foltban kihullott a szőr. Azt hittük rühes a füle, vagy gombafertőzést kapott. Az állatorvos megnézte, nem volt rühes szerencsére, hanem valami gyulladás volt a fülében. Kapott egy injekciót, meg fülcseppet kellett használnunk, és már el is múlt, nem vakarózik, és nő vissza a szőr.
2011. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a fül dolog. Az első, amit az én macskámon még a szőrhullás előtt felfedeztem, két apró, vörös pötty volt mindkét füle belső oldalán ugyanott.

A pöttyök az első szőrhullást kezelő antibiotikum kúrával elmúltak. A szőrhullás is. De a szőrhullás aztán újra és újra visszatért, mindig máshol, mindig nagyobb területen, és mindig súlyosabban. A kórokozó- és parazita tesztek mindig negatívak voltak.

Csak a drasztikus, és teljes étrend váltás oldotta meg a problémát végleg.

2011. máj. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Nagyon remélem, hogy holnap az orvosnál nekünk is elég lesz egy szuri, meg valami fülcsepp, hogy jobban legyen. Sajnos még mindig vakarja magát... :S Teljesen tanácstalan vagyok, de azért jó látni, hogy nem vagyok/voltam teljesen egyedül ezzel a gonddal, és más cicája is ki tudott belőle gyógyulni, szóval remélem, nekünk is sikerül majd. :) Köszönöm a válaszodat.


3. válaszoló: Jaj, szegény cica. Nagyon örülök, hogy azért végül megoldódott a probléma és helyrejött a bundája. Az előbb kiszaladtam és gyorsan meg is néztem, nincs-e az én cicám fülében is vörös pötty, de nem láttam semmit. Nálatok végül milyen étrend használt? Mit adtatok enni a cicusnak, amitől teljesen elmúlt a szőrhullása? Csak kíváncsi vagyok, hátha nálunk is használna valamit, ha kúrára fognánk...

Különben Neked is nagyon köszönöm, hogy írtál.

2011. máj. 30. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Váltott kitekat/whiskas alutasakosokon, meg alkalmanként ugyanilyen szárazon élt egy éves koráig.

Most egy éve már nyers menüt (pulykahús, csirkecsont, belsőség) eszik.

Nem volt gyors a javulás, de legalább véresre nem vakarta magát azóta. Lassan a szőrhiányok is eltűnnek.

Még a kobakjával nem vagyok megelégedve: kétoldalt a szeme fölött a füléig olyan ritkás a szőr, hogy bizonyos szögből látszik a bőre. Közte, az orra fölötti sávban meg sűrű. Nem tudom eldönteni, hogy ez is a betegség részeként ritkult meg, vagy csak egyéni sajátosság. Ez mindenesetre nem javult úgy, mint a többi szőrhiánya.

2011. jún. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
OFF ma 18:08-nak: az én egyik cicámnak is olyan a füléig, ahogy írtad. Nem hullott ki, ennyi nőtt oda. [link] Talán látható.ON
2011. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Voltunk az állatorvosnál. Semmit sem talált. A füle teljesen tiszta, nincs gyulladás, sem duzzanat, nem érzékeny, nem fáj neki, nem melegebb, mint a másik...

Nincs rajta sérülés, és nincs élősködő sem. Se rühatka, se semmi.

A doktor szerint LELKI EREDETŰ, és ezért vakarózik. :S

A cica amúgy vemhes, és az állatorvos pedig azt mondja, valószínűleg ez válthatta ki belőle. De akkor mit tegyek, hogy megakadályozzam a vakarózást? :S

2011. jún. 2. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!