Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kiirtani bolha?...

Hogyan lehet kiirtani bolha? (lent)

Figyelt kérdés
macskámon észrevettem hogy vakarózik és láttam benne bolhákat gondolom ahogy jött a jó idő kijár és összeszedte valahol hogy lehet kiirtani zuhanyalárakom ki jönnek belőle ? vagy nyakörvel próbálkozzak melyk a jobb megoldás?
2011. máj. 29. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:

a víz meg se kottyan a bolhának. Én macskára nem raknék nyakörvet mert veszélyes.

használj spot-ont

2011. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és az nem árt a börének?
2011. máj. 29. 15:00
 3/7 anonim ***** válasza:
nem
2011. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az nem lesz elég ha simàn zuhany alà rakod, bàr ha hasznàlsz bolhasampont is akkor tôbbet ér! Nàlunk tavaly nyàr végére lepték el a lakàst azòta nagyon odafigyelek! Na szòval azt tudom javasolni, hogy vegyél pipettàs bolhaôlô is riasztòt, Advantage, frontline, valamelyik a kettô kôzûl, ezt a nyakàra kell cseppenteni, beszìvòdik a bôlébe és ìgy biztosìt védelmet egy hònapra, nem is olyan vészes az àra! De elôtte fûrdesd meg bolhasamponnal, hogy az a bolhadag megdôgôljôn ami rajta van! Ha benntlakò cica is, akkor a lakàst is fertôtlenìteni kell, szànj rà egy délutànt és takarìts ki rendesen, kimosni a textìliàkat, a cica fekhelyét, takaròjàt, mindent lehetôség szerint! A padlòt porszìvòzd fel, ugyanìgy a szônyegekkel, mert a bolhàk kôrûlbelôl 5-10 szàzalékàt làtod csak, azaz ami az àllaton leledzik épp, a tôbbi ilyen olyan formàban a lakàsban, kôrnyezetben él és szerves hulladékkal tàplàlkozik, szòval ezért kell a lakàst is takarìtani, mert lehet hogy ami most a cicàdon van megdôglik a zuhany alatt a sampontòl, de nem telik el két nap, jôn a kôvetkezô és ìgy tovàbb! Kicsit maceràs, de szerintem ha valaki ezen àtesett tuti hogy paràbòl oda fog figyelni hogy tôbbé ne legyen, én is hibàbòl tanultam! Ja a cseppeket azutàn tedd rà hogy meg is szàradt màr a fûrdést kôvetôen és nem àrt felvenni valami rossz òcska régi bôr, vagy mûbôr dzsekit mikor fûrdeted és add rà a nyakôrvét, hogy kônyebben le tudd fogni, ezt tapasztalat sokat segìt a kettô kombòja! :) Hajrà Bolhaìrtàsra fel!!!

2011. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és persze a domestosos felmosàs se àrt az alapos takarìtàs utàn, de léteznek fûstbombàk is amit a lakàsban kell kiereszteni, majd 3 òra kényszerkiràndulàs, és elvileg az is hasznàl, mi mindent bevetettûnk annò és tényleg volt hatàsa!!!
2011. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat
2011. máj. 29. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Már miért lenne veszélyes a bolhanyakörv? Ez hülyeség. Nekem évek óta bolhanyakörv van a macskáinkon.
2011. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!