Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért jó a macska kiállítás?

Miért jó a macska kiállítás?

Figyelt kérdés
Hamarosan kapok egy fajcicát, és szeretném vinni kiállításra. De nem értek hozzá, ismerősünk sincsen, aki tanácsot adna. Milyen dolgok kellenének oda, illetve milyen díjakra lehet versenyezni, és milyen díjakat kaphatok???? és mindegyikért fizetni kell? elég jól jönne a segítség, mire meglenne a cicám, addigra mindent tudnék. A válaszotokat előre is köszönöm
2011. máj. 30. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Mi lenne az a "fajcica"?
2011. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

A cicád tenyésztője tud a legjobban felvilágosítani. Osztályba sorolások vannak, amiknek a feltétele le van írva a kiállítás nevezési oldalán.

Van nevezési díj is. A legjobb lenne, ha először elmennél egy kiállításra. Biztosan kapsz tanácsot bőven és láthatod az egész menetét is.

2011. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Hát elég sokat kell tanulnod ha még azt se tudod leírni nomrálisan hogy fajtatiszta macska.
2011. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

A tenyésztő biztosan szívesen segít, ha kiállítani akarod a cicáját.

Kor és elért címek szerint kell osztályba sorolni a cicákat, azt vizsgálják melyik felel meg legjobban az adott fajta előírt tulajdonságainak. Sok munka és nem kevés pénz kell hozzá, a szállítás, a felszerelés és a nevezési díj is elég húzós tud lenni árban. A cicát is sokat kell szoktatni mindenféle szituációhoz.

"Pénznyeremény" ha jól tudom sehol nincs, szalagokat, kupákat kapnak a cicák, ezek jövőbeni tenyésztésükhöz teszik őket ismertté. A macskakiállítás egy jól szoktatott cicának nem kínzás, és a gazdi is élvezheti, de leginkább azoknak való akik cicákat tenyésztenek, vagy a jövőben fognak. Ha van elég energiád nyugodtan próbálj ki egyet-kettőt.

Tapasztalatom, hogy kutyával könnyebb kiállításozni.:)

2011. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ismertebb nevén a whiskas cicát kapok, de ajándékba, csak elöbb megtudtam a családban valakitől. Ak azt is elmondta, hogy törzskönyves lesz, de akkor 1-2 kiállításraelmegyek, mert még sosem voltam.


Mellesleg a mai világban csodálkozol hogy ki hogyan ír?! nevetséges...

2011. máj. 30. 15:27
 6/22 anonim ***** válasza:
De jó neked hogy ingyen kapsz brit cicát tk-vel... Jobb helyeken nem ajándékba adják. :D
2011. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy alkalmas erre- már bocs, de ez jön le rólad. Vagy mit tervezel, vki leminősíti a cicádat és fejbe rúgod??? Egy alap kritikát nem bírsz elviselni... Szerintem szeresd a cicád és kész. De amúgy az h van törzskönyve még nem jelenti h megfelel minden tekintetben a standardnak és mehetsz vele kiállításra!
2011. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ha befizeti a nevezési díjat, akkor mehet.

Majd ott dől el, hogy mennyire felel meg a standardnek:)

2011. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
igaz, igaz akkor úgy fogalmazok: fölösleges :) Főleg ha nem bírja a kritikát. Amúgy nem hiszem h ajándékba a legjobb cicát adják, amit eladhatnának egy csomó pénzért, szerintem hobbi cicát adnak, persze nem tudhatom :)
2011. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy nem stresszelném ilyennel az állatkáimat...
2011. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!