Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napos kiscicát kaptam...

Pár napos kiscicát kaptam nagyiéknál a küszöbön. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Van két kutya, tehát biztos, hogy az anyjuk nem tudott a padlásra járni, hogy szoptassa, ő pedig éhes lévén elkezdett mászkálni és lepottyant. Most itthon van, fecskendővel etetem, alszik egész nap, néha nyávog. Fel szeretném nevelni. Néhány tanács azért jól jönne, pl. mennyire befolyásolja az, hogy anyatej helyett tehéntejet kap ? Köszi előre is a rendes válaszokat. :)
2011. máj. 31. 18:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azért befolyásolja eléggé,de nem tudnád valahogy "visszaadni" az anyjának.Mert most tök jó lehet,hogy te neveled fel,de közel sem biztos,hogy túl éli.Szülsége van az anyjára,aki megtanítja macskának lenni. De persze ha lehetetlen visszavinni neki,akkor etesd tovább,és remélhetőleg nem lesz nagy baj! :) Sok szerencsét vele!
2011. máj. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tehéntejet ne adj neki, mert a macskák nem tudják a tejcukrot megemészteni és körbef*ssák a házat tőle, ami ilyen pici korban végzetes lehet. Boltban lehet kapni direkt cicáknak való tejet.
2011. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tehéntejet ne adj neki! Vagy kecske tejet, vagy tejpótlót vegyél.
2011. máj. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! vehetsz tejpótlót pl fressnapfban, de adhatsz neki laktóz mentes tejet is, bár ilyen kicsinek inkább a tejpótlót ajánlom, nem olcsó, de nagyobb eséllyel marad életben. Ha eléri a 4-5 hetes kort adhatsz neki junior konzervet, 8 hetes kortól pedig junior száraz tápot. Ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan
2011. máj. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kutyák miatt a macska nem tudja rendszeresen etetni. Egy napja van nálam, azóta kb 4szere etettem, ami kb 20 ml tehéntejet jelent. Most azon gondolkozom, hol kapok olyant, ami jó neki...
2011. máj. 31. 18:45
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy esetleg az a tejpor, amit kicsibabáknak árulnak, nem lenne jó ? Mert azt tuti láttam az üzletben és könnyen hozzá tudok jutni. :)
2011. máj. 31. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
állatorvos, állatpatika, fressnapf
2011. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el a "Meghalt az anyamacska..." alatt írtakat, nagyon sok hasznos tanács van benne, most nem ismételném magamat.


Tehéntej nem jó tényleg.

2011. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2011. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andikovi válasza:
Szia! Ha nem kapsz direkt kiscicának való tápszert, jó a kisbabáknak való tápszer is! A por alakú amit higitani kell vízzel. De javaslom szerezz be neki valót. A tehéntej szinte méreg, semmiképp se kapjon olyat. Mi is gyerektápszerrel neveltünk fel egy cicát, de azt tudnod kell, hogy ez csak fél megoldás. Ha találsz direkt neki valót, vegyél légyszives olyat. Sok sikert.
2011. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!