Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagyiéknál miért viselkedik...

A nagyiéknál miért viselkedik máshogy? Vagy nem is, csak mondják? Ha 2éves kincsem a nagyiéknál van mondjuk egy napot, hát olyanokat mondanak rá, mintha nem is ő lenne. Jó dolgokat, hogy jó gyerek, meg nem is kellett neki a cumi az alváshoz.

Figyelt kérdés
hát én most ezt a cumi dolgot nem hiszem el.már csak alváshoz cumizik, de sokszor próbáltam már,hogy nem adtam neki oda, nem aludt el nélküle.most meg azt mondják cumi nélkül aludt.meg elég hangos típus,sokat kiabál,síkitozik.hát náluk állítólag aranyos,csendes.én ezt nem értem?de miért mondanák,ha nem így lenne?
2010. okt. 4. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert elfogultak,mindent szépnek látnak az imádott unoka körül és mert azt akarják máskor is hagyd ott a picit mert imádnak vele lenni.De ha ugye rosszat mondanának,pl nem érezte itt jól magát,akkor ugye nem hagynád ott máskor.

:D

2010. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát persze, de azért ne mondják azt ,hogy kifordul magából.jó értelemben.lehet kötözködő vagyok, de ez zavar engem.
2010. okt. 4. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Na ja hát szeretik elhitetni,hogy ott minden tökéletes én anyóson például falun lakik és mindig végig vonul a fiammal a falun,hagy higyje azt mindenki,hogy vele tökéletes az unoka kapcsolata,pedig sokszor sír tőle.:(

Szerintem ezek kegyes hazugságok,elhiszem,hogy idegesitő,amikor egy anyát akarnak meggyőzni róla,hogy a gyereke ott jobban elvan.De hidd el ez butaság.

Anyukám szokta mondani ha megkérdem:(hogy viselkedett a baba?),hogy nagyon jól kis tündér volt,de ha rászólok viccesen,hogy anya csak őszintén,akkor elmondja,hogy na jó néha volt hiszti:DDDD

A nagyik ilyenek,ha neked nem tetszik emlitsd meg.

2010. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mintha magamat meg az ocsemet latnam. 9 ev van kozottunk. Nagyon fura volt de tenleg az ocsem mas volt amikor nagyieknal voltunk mint otthon. Igaz o nem cumizott, igy ezt a reszet nem tudom de szabalyosan mintha kifordult volna magabol ahogy te is irod. Megette a reggelijet szo nelkul sot a nagyinal az a kaja is finom volt ami otthon nem. :) Konmolyan irom, otthon a tokfozelekre ra sem nezett de a nagyinal megette. MIkor nagyi meselte anyunak nem akarta elhinni, ha en nem mondtam, hogy "anya tenleg ugy volt" akkor nem hitte volna el. Kiment az udvarra, homokozott, hintazott semmi gond nem volt vele egesz nap. Otthon sokkal hisztisebb volt. Ne haragudj nem tudom az okat de tenleg igy volt. Otthon is atlag csalad voltunk, rendesek a szuleim, nem kiabaltak velunk stb. Megis az ocsem egy kisordog volt otthon a nagyieknal egy angyal. :)
2010. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy nagyitól jobban tart?
2010. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy másképp viselkednek máshol. A sógornőm kislánya például otthon egy angyal, illetve van hiszti, de teljesen másképp viselkedik, mint mikor anyósoméknál van. De ez fordítva is igaz lehet egy gyerekre. Valamint az oviban és iskolában is előfordulhat, hogy míg otthon egy tünemény, addig az ovit meg szétszedi. Vagy fordítva. Bár ennek legfőképp az az oka, hogy otthon sokat tiltják és ezért máshol adja ki. Tiszta pszichológia, de nem mennék bele jobban, mert nem értek hozzá eléggé. :)

Nem tudom, hogy igaz e amit állítanak, hogy tényleg annyira jó gyerek, de nem tudod megfigyelni? Mikor ott vagy te is, akkor is olyan, mint otthon? Vagy a nagyi jobban fegyelmezi?

Egyébként pár napig szüretelni jártam és a fiam anyósommal volt és érdekes mód, neki szinte tökéletes volt a gyerek. :) Tényleg igaz lehet, hogy kicsit elfogultak, hisz örülnek hogy velük van, így a kis csínyek sem számítanak.

Ha zavar ez téded, szerintem beszéld meg szemtől szembe!

2010. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elofordulhat hogy ott teljesen maskent viselkedik ebbol ne csinalj nagy ugyet. Ismerosom kislanya otthon csak ugy alszik el hogy valaki fogja a kezet,a nagyinal siman elalszik kezfogas nelkul is.A gyerekeim is ha az apjukkal vannak o azt mondja semmi gond nem volt veluk amig haza nem ertem.Szerintem a gyerekek az otthonukban es azzal akihez a legkozelebb allnak tobbet meg engednek maguknak.Ezzel mi felnottek is igy vagyunk. A nagygyszulok meg hajlamosak ra hogy szepitik a dolgokat egyreszt azt akarjak igazolni hogy ok mijen ugyesek mert ugye ok mar [tapasztaltabbak ].Mas reszt sokkal elfogultabbak.
2010. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolso vagyok a [mijen]ly akart lenni
2010. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!