Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes cicának külön diéta?...

Vemhes cicának külön diéta? Kell valami vitamin? Mit adjunk neki enni?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos kislány cicám minden óvintézkedésem ellenére is vemhes lett. Jövő héten vittem volna ivartalanítani... Felhívtam az állatorvost, hogy most mi legyen, de ő azt mondta, vemhesen nem végzi el a műtétet, így most igyekszem a lehető legtöbbet megtenni a cicámért, hogy megkönnyítsem neki a következő heteket és a "kismamaságot".

Ez lenne az első ellése lenne. Mire kell odafigyelnem? Kell neki valami különleges étrend? Esetleg plusz vitaminok? Mit adhatok, és mit nem adhatok neki enni? Szüksége van valami kiegészítő tápra a vemhesség ideje alatt?


Ja, és még egy kérdés: Hány cicára számíthatok? Ez lenne a legelső alkalma, és nem tudom, hogy így első alomnál nagyjából hány kölyökre számíthatok?


Már körbetelefonáltam az ismerősöket és barátokat, eddig nagyjából 3 kiscicának lenne gazdija.

És az anyamacska is mindenképpen ivartalanítva lesz a szülés után. Nyugalom, nem tervezünk több kiscicát. Sajnos így is éppen elég macska van már a menhelyeken...


2011. jún. 1. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: (vemhes és kölyökcicáknak) való prémiumtáp.

Megjegyzés: érdekes, mert vemhesen is lehet ivartalaníttatni, csak nagyon késői stádiumban nem.

2011. jún. 1. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod venni neki a prémiumtápot, akkor én is azt javaslom, van direkt erre a célra.

Ha szimplán konzerven, házikoszton,olcsóbb tápon élt eddig, akkor én kényeztetném plusszba egy kis tejtermékkel: sajttal, túróval,joghurttal, kefírrel, adnék neki a csirke és pulykamellből, és időnként vennék neki jobb konzervet is;)

2011. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet több vitamint adni neki! Általában, az első szülésnél nem szokott sok cica születni, szerintem, ha nem fajtiszta cica, akkor nem több mint 4 lesz!
2011. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jo lenne vitamint adni neki,mivel meg csak 9honapos es o is kolyoknek szamit,meg nonie kell.

Az en cicam elso alkalomkor 4 kicsit szult,de csak ketto maradt meg(a masik 2 elhanyagolta es gyengek voltak)

2012. márc. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!