Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 éves kandúr macskám egyfolyt...

3 éves kandúr macskám egyfolytában jelölget. Ivartalanításon kívül van valami megoldás?

Figyelt kérdés
Cicákat tenyésztek,ritkán van csak alom.Két nöstényem van. 1,5-2 éves koráig nem jelölgetett. Mostanában viszont minden nap és nem csak jelölgetés szerintem mert nagyon nagy tócsákat csinál. Konyhabútorra felugrik és oda is,sarkokba,ülőgarnitúrába...mindenhova! És nagyon büdös. Ez nem is jelölgetés? Mert akkor csak piciket pisilna,nem?
2011. jún. 5. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kerdes: mi valtozott?
2011. jún. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Komoly "tenyésztő" lehetsz, ha itt kérdezgetsz...
2011. jún. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem változott semmi...


Másodiknak pedig azt üzenem,hogy hobbi tenyészetem van amit azt jelenti hogy ritkán van alom! És attól hogy itt kérdezek még nem biztos hogy le kell szólni...Kérdéztem én már állatorvost nem egyet...

Ezek a cicák genetikai teszttel rendelkeznek,nem keveset fordítottam rájuk,kiállításra hordtam őket! Csak közben megszületett a fiam így nem tudok annyit foglalkozni velük!

2011. jún. 6. 14:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt irod, hogy nem valtozott semmi, aztan meg azt, hogy megszuletett a fiad.

Ez egy macskanal boven valtozas lehet, nincs idobeli osszefugges a ketto kozott?

Mert nem hinnem, hogy most lett ivarerett, szoval viselkedes valtozas, aminek a hattereben valami kornyezeti valtozas szokott lenni.

Es jol latod, ez nem kifejezett "jeloles" abban az ertelemben, ahogyan azt klaszikusan ertik. Ez sokkal inkabb "szobatisztasag elvesztese" dolog, ami, mivel felnott kandur macskarol van szo, meg rosszabb.

Otleteim vannak, de ezek csak otletek, mert pontosan ismernem kellene ahoz, hogy pontosan megmondhassam mit lehet tenni.

Elso korben, erdmes kizarni, hogy nincs semmifele szervi baja. Ha nincs, akkor megprobalni tobbet foglalkozni vele, illetve, ezzel parhuzamosan, szigoruan letiltani a konyhapult, ulogarnitura es ilyen "strategiailag fontos" helyekrol.

Talan, bar nem csodaszer, meg lehet probalkozni a feliway parologtatoval is.

2011. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A cica 2010 májusában kezdte ezt csinálni,a fiam pedig 2010 novemberben született,ezért nem hoztam összefüggésbe a viselkedésével a gyerek születését.De a feliway jó ötlet lehet. Szervi baja nincs,orvosnál voltunk vele! Ez nyugatató hatású ugye? A kuytámnál már használtuk mikor szoptatott!
2011. jún. 6. 15:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy kakil is néha-néha a wc elé! Mostanában egyre többször! Ki van takarítva az alom,mégis mellé kakil!
2011. jún. 7. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!