Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Olvastam egy taktikát, szerint...

Olvastam egy taktikát, szerintetek ez beválhat?

Figyelt kérdés
Azt olvastam h a macskák folyadékbevitelét tudjuk növelni, ha a száraz táp egy részét vízbe áztatjuk, és úgy adjuk nekik oda. Persze nem az összeset, h rágjanak is. Mi a véleményetek minderről?
2011. jún. 6. 21:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Tejjel én is próbálkoztam, de az én cicám nem lelkesedik ezért sem.

A pasztőrözetlen tejes napokon még öklendezett is. Nem láttam ugyan inni belőle, de mivel máskor nincsenek gyomor problémái, szerintem ihatott belőle egy keveset, és a natúr tej okozhatta.

Már nem próbálkozom vele, neki úgysem muszáj adni, mert nedveset eszik.

2011. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

21:43


És a víz hol van? Mert a macska táplálásánál a tejet (amennyiben adunk) az étel kategóriába soroljuk. Vízre minden macskának szüksége van, a tej nem helyettesítheti!

2011. jún. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
ha a tejet kevés vízzel hígítva adjuk akkor sem fosik tőle...legalább is enyém fosott tőle de utána kevesebbet kapott meg vízzel hígítva és nem fosott utána, a sok tej sem jó a macskának állítólag mert nem tudja lebontani a szervezete a benne lévő dolgokat olyan gyorsan...
2011. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Bár az én cicáim eleget isznak eleget (mert mindig van előttük legalább 3 edényben víz, mert mindig válogatnak, hogy melyikből isznak :D), de a tojásost én is kipróbálom. De én úgy tudom, hogy a macskák fosnak a tejtől, és nem tesz jót nekik.
2011. jún. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondanám, hogy ez egy baromság, hugykő csak annál alakul ki, vagyis struvit, aki genetikailag hajlamos rá.

Na erről tudnék mesélni....

A struvit kialakulását, vagyis hogy probléma jelentkezik pedig növeli az ivartalanítás. Mert ivartalanítás után, egy kicsit szűkülnek a hugycsövek...

Elméletileg minden ivartalanítás előtt, vizeletvizsgálatot kellene csinálni, hogy szabad e ivartalanítani egyből...

Csak az állatorvosok csesznek szólni erről:


[link]


Ne értsetek félre ivartalanítás párti vagyok, még a kóbor macskákat is elkapom, és viszem...csak egy picivel több pénz, és érdemes megcsinálni a vizsgálatot...

Nekem belehalt egy cicám...

Azt javaslom adj a cicádnak esetleg c-vitamint, savasítsd a vizeletét...

2011. jún. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Víz a kajája mellett van, macskaszökőkútban, de csak néha iszik és inkább akkor ha újratöltöm h csöpögjön, de akkor se mindig.


Enyém nem fosik a tejtől.


A c-vitamint, milyen formában, macskáknak van külön v x mg-os emberit porlasszak neki össze?


Köszi a válaszokat

2011. jún. 9. 18:03
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem láttam még olyat, hogy a C vitamint húgykő megelőzésére ajánlanák. De az is igaz, hogy az ilyen fórumokon névtelen, ki tudja mennyire hozzáértő hozzászólásokat kompetens forrás megjelölése nélkül nem is tartanám mérvadónak.

De azért adhatod a C vitamint, ártani talán nem fog.


A nedves etetése viszont biztosan hasznos, és mellékhatás mentes.

A macska szomjúság érzetét se nagyon lehet máshogy fokozni, mint mindig friss vízzel, és a tápjába kevert plusz sóval. De attól félek, hogy az utóbbi hosszabb távon több kárt okozna, mint hasznot...

2011. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

C-vitaminnal óvatosan! Bizonyos fajták, pl. biztosan tudok néhány rágótablettát, olyan anyagokat tartalmaznak, amik kövesedést okozhatnak, rá is van írva a tájékoztatóra.

Szerintem amíg azon vacillálsz, hogy tejet kapjon-e vagy inkább vizet, próbálkozz bátran. De gyógyszer, vitamin vagy étrendkiegészítő adása előtt inkább azért konzultálj az állatorvossal.

2011. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezért kell Crystaid-ot adni, azt állatoknak fejlesztették...
2011. jún. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!