Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sok helyen olvastam, hogy a...

Sabrina99 kérdése:

Sok helyen olvastam, hogy a hím cicák elviszik a kölyköket. S akkor is ha együtt nőnek fel a nőstény cicával?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény brit (whiskas) cicám, törzskönyves, fiv,felv,fip negatív tesztjei, s pár hónapon belül ivarérett lesz. S van brit hím cicám, aki szintén.

Kiscicákat szeretnénk tőlük, mert mi tenyésztjük is őket. Ő az első hím aki nálunk nőtt fel, s még nem volt ilyen körülmény, a leendő kiscicákra nézve.


Sok helyen írtátok, hogy a hím általában elviszi a kicsiket. Ez akkor is fen áll, ha kölyök koruk óta együtt nőttek fel? vagy szét kell választani őket egy bizonyos ideig?


2011. júl. 4. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire 'tökös' a nőstényed. Az én lánycicám pl fel sem engedte az emeletre a hímet, pedig ők is együtt nőttek fel.

Azért sztem érdemes elkülöníteni őket, az anyacicák nem szeretik ha más cicák zargatják a piciket. :)

2011. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. ^^ Szerencsére van még pár hónap az ivarérettségükig, de majd úgy is figyelni fogom őket, hogy a nőstény cica, Hópihe, mennyire fogja eltűrni maga mellett a hímet.


Ha elérkezik a nagy nap, és megszületnének a kiscicák, természetesen nem az első naptól kezdve engednénk össze őket, hanem 1-2 hét elmúlásával.

Az egyik barátunknál is hasonló volt a történet. Az anya cica igaz, rendes házi cica volt, és kint és bent is időzött, de egy nap nem jött vissza a picikhez, valószínűleg kutya vagy egy autó üthette el. S a apa cica, pedig odafeküdt a picikhez és melegítette őket. Szerencséjükre a picik már voltak 3 hetesek, így feltudták őket nevelni. :))

2011. júl. 4. 11:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenről még nem hallottam, hogy az apjuk vigyázott rájuk(: ez aranyos^^


Nálunk most tavasszal voltak kiscicák, és (bár nem 100% hogy ez a hím az apjuk,) nem bántotta őket. Bár szerintem az anyjuk megvédi őket, meg ha úgy érzi hogy féltenie kell, akkor el is zavarja a közelből a hímet. De nálunk semmi ilyesmi nem volt.(:

2011. júl. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az változó, hogy mi történik. Nekem egy nőstény és egy kandúr macskám van. A nőstény ellett 5 kismacskát (nem a kandúr az apa, testvérek). Eleinte borzasztóan rühellte a kölyköket, adott nekik egy-két pofont ha a közelébe mentek, csak reménykedtem benne, hogy nem fogja őket komolyabban bántani, amikor nem nézek oda. Aztán másfél hónapos korukra úgy hozzájuk szokott, hogy még ő is mosdatta őket, meg tanította őket vadászni. Nagyon büszke voltam rá :)
2011. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!