Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire szükséges a cicákat...

Mennyire szükséges a cicákat fürdetni? és ha csak benti, akkor szükséges levinni sétálni?

Figyelt kérdés

olvasgattam gyakori kérdéseken, és megemlítették, hogy a cicákat le lehet vinni sétálni , mennyire tartjátok jó ötletnek, vagy rossznak??


és kell őket fürdetni? ha igen akkor mennyi időközönként?

ha nem miért nem? lesz valami baja?


előre is köszi a segítséget.


2011. jún. 10. 02:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A macskák tudtommal nem szeretik a vizet, ez egy eléggé ismert tény, aminek nyilván van alapja.

A macska tiszta állat, ez is egy axióma.

Elég régen háziasították a macskákat, ebből elég sokáig a szabadban voltak (sőőőt, most is ott van nagy részük).

Miből gondolod, hogy pont most kellene őket a vízhez szoktatni, és az utcáról kizárni őket?

2011. jún. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A nagy többségük egyáltalán nem szereti a vizet és tíz körömmel tiltakozik ellene. A miénk is nagy karmolásokat osztott ki amikor megpróbáltuk, pedig amúgy szelíd cica volt. És elég nehezen is száradnak meg, főleg a hosszú szőrűek, mert az alsó bundájuk nagyon tömött és pelyhes, csak úgy szívja a vizet. És szerintem nincs is értelme fürdetni. Csak ha Kolondáron beleesne a vörösiszapba, vagy egy nagy sárba. Ha csak a lába lesz sáros sétáltatás közben, akkor is inkább egy nedves törölközővel jobb letörölni szerintem. Gyorsan, hogy ne tudjon tiltakozni ellene. Azért azt ne feledjük el, hogy a macskák minden koszt lenyalnak a testükről, mancsukról, úgyhogy néha azért jobb letörölni a koszt róluk, inkább, mint hogy lenyalják. Ha sokáig nedves marad a szőre, meg is fázhat. Mert ilyenkor elszaladnak, elbújnak, ha tudnak.

Csak úgy bármikor fürdetni, amikor nem koszos, az szerintem felejtős. Van egyébként száraz sampon is, amivel csak be kell dörzsölni és kifésülni, de az is inkább kutyáknak van, mert a macska nyalja magát, a sampon maradékát is benyalná, ami nem tesz jót neki. Ha esetleg mégis fürdetnéd, akkor csak sima vízzel, ami testhőmérsékletű legyen.


Youtube-on vannak videók macskákról, akik nyugodtan sétálgatnak a kád vízben, de ez nagyon ritka lehet.


Inkább fésülni, kefélni kell a szőrét, ezzel azt is elhárítjuk, hogy túl sok szőrt nyeljen a mosakodás során.


A mi cicánk is benti volt, csak akkor vittük ki, amikor az állatorvoshoz vittük. Viszont az egyik ilyen alkalom után ott nyávogott az ajtónál, ki szeretett volna menni. De szerintem csak a folyosóra, nem a nagyvilágba. Sokszor elő is fordult, hogy amikor hazajött valaki és kinyitottuk az ajtót, akkor kiment a folyosóra. De ott már nagyon meghúzta magát, tovább szerintem nem ment volna. Ajtóval volt lezárva a folyosó a külvilágtól és több lakás is nyílt a folyosóról. Inkább csak este ment ki, amikor csend volt és a legkisebb zajra is szaladt be a lakásba.


Úgyhogy szerintem a sétáltatás leginkább a macska természetétől függ. Ha nagyon félős, akkor nem hiszem, hogy túlzottan odalenne érte. Ha akarod kipróbálhatod és ha úgy veszed észre, hogy tetszik neki, akkor néha leviheted sétálni. Akkor szerintem "szólni" is fog érte. De ez inkább csak amolyan üldögélés lesz egy csöndes parkban szerintem, nem olyan séták, mint a kutyáknál. És persze nem is kell olyan rendszerességgel levinni. Olyan macskáról is hallottam, már, amelyiket egy kosárban vittek le és csak abból nézelődött, pedig ki tudott volna jönni belőle. De mindenképpen tegyél rá hámot, nehogy világgá szaladjon, ha megijed.


Amúgy szerintem a legtöbb csak benti cica jól elvan a lakásban is, főleg ha tud kinézegetni az ablakon, erkélyen. Mi szegeltünk deszkákat az ablakpárkányokra, ott el tudott feküdni és nézegetett. Játszani nem sokat játszott de a nézelődés szórakoztatta és így volt is kapcsolata a külvilággal. Az erkélyre betévedt bogarakat is le tudta vadászni.


Ha izgága, "bátor" cicád van, akkor lehet, hogy jó módszer a sétáltatás, kifárasztja, lenyugtatja. Kint sokkal jobban figyelnek, nagyon koncentrálnak, hiszen veszélyes környezetben vannak. Úgyhogy igazából a macska természetétől függ és a szoktatástól.

2011. jún. 10. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
*Kolontár
2011. jún. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat :) akkor a sétáltatást megpróbálom :) de a fürdést hanyagolom, csak azt hittem, hogy kell ,mivel néhányan fürdetik őket..
2011. jún. 10. 04:25
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha leviszed, akkor a kutyákkal és a vásott kölykökkel vigyázz. Meg sokszor az emberek is oda szoktak gyűlni. Inkább ölben vagy hordozóban vidd el egy csendes területre, ott majd járkál egy kicsit, szaglászik, nézelődik, aztán ölben vissza.
2011. jún. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A cica öntisztító állat. Nem véletlen nyalogatja magát órákig. :)
2011. jún. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Kanadában élek, itt teljesen más az emberek hozzáállása az állatokhoz, 2 éve költöztünk ki, és eddig még egyetlen egy kóbor cicát sem láttam, vannak kinti cicák itt is, de azért észre lehet venni, hogy melyik gazdátlan és melyik van jól tartva..

itt nem nagyon bántják az állatokat, és annyi féle szokás van, hogy nem hiszem , hogy nagyon csodálkoznának egy cicának aki sétáltatva van :)


de köszi a tanácsot :)

2011. jún. 10. 05:46
 8/18 anonim ***** válasza:

A fürdetés nálunk is felejtős, mert a mi macskánk rövidszőrű, ezért nem igényli.

Ami a sétát illeti, minden macska más személyiség, de azért a többségnél nem egyszerű.

A miénkkel pl. a csendes hátsókerttel kezdtem: első 3 alkalommal a kabátom ujjába menekült. Következő 3 alkalommal az ölünkben remegett. Ezután nyugodtan levettem róla a pórázt, mert látszott, hogy nem mer tőlünk nagyon eltávolodni. Aztán felbátorodott, és imád is ott lenni, amíg lent vagyunk, meg nem áll, folyton barangol és ugrándozik. Állandóan lekívánkozik, felugrál a lift ajtóra, hogy ha nem visszük le, majd akkor lemegy ő egyedül (a lépcsőtől fél, mert azon mindig eltévedt).

Lent a kertben a drótkerítéssel nem is próbálkozik, szerintem azért, mert drótháló van az ablakunkon, és úgy gondolja, ezek felett lehetetlen átjutni.

Más gondok vannak. Egyre nehezebb a végén "összeszedni", mert ugye, ő maradna még. Megtalál minden lyukat a kerítésen, és azon átmegy a szomszédba (de visszajönni már nem tud, inkább lekushad, és várja, hogy "megmentsék" - mint a lépcsőn eltévedéseikor).

Felmászik 20m magas fákra, és aztán nem tud lejönni - ezt azzal oldottam meg, hogy gallyakból gallért raktam a fák törzsére, ami legalább lelassítja, hogy idejében lekaphassam.

Az utcai séta már keményebb dió, mert fél a zajoktól (autóktól), és némelyik idegentől (fogalmam sincs, hogyan szelektál közöttük 20m-ről, de nem mindenkitől tart).

A saját lábán nem hajlandó az utcai séta közben eltávolodni a házunk ajtajától, ezért elfelé mindig kézben viszem, és hazafelé jön (vagyis inkább rohan) a saját lábán, egyre nagyobb hosszakat.

Igy hál istennek az jött le neki, hogy a saját lábán menve a haza mindig előrefelé van, ergo, ha a ház ajtajától viszem 20m-t, és befordulok vele a sarkon, akkor már előre rohan, nem vissza az ajtóhoz. Igy tudok vele - egyelőre - a háztömb körül egy kört menni, amikor nincs nagy forgalom.

A kutya mindenkor veszélyforrás, mert lehet, hogy 19 kutyától nem ijed meg, de a 20.-iktól úgy bepánikol, hogy a saját testi épségét sem kímélve vergődik a póráz végén, hogy elmeneküljön. Ilyenkor lehetetlen lenyugtatni, ha hozzáérsz, miszlikbe aprítja a kezed. Ezért inkább előre felveszem, ha kutyát látok.

Szóval, a séta egy macskával nem egyszerű. De: fejlődik.

2011. jún. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Arra azért gondolj, hogy ha kiszoktatod a szabadba, akkor valószínű nem sok nyugalmat hagy később a gazdiknak, mert ha egyszer megízleli a kinti szabad életet és meg is tetszik neki, akkor mindig ki akar majd menni. Én is így vagyok a cicámmal, alig lehet tőle közlekedni a bejárati ajtónál, mert folyton ki akar szökni, kaparja az ajtót, nyávogva követeli, hogy kiengedjük.

Két benti cicám van, a másik eléggé félős, ő nem is akar kimenni. Fürdetni is csak az egyiket tudtam még, a másiknak elég volt a társának a vizes látványa is, és már a kád közelébe sem lehetett vinni, annyira be volt tojva a víztől.

2011. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

tegnap 05:34 vagyok.

Mi is 2 éve költöztünk Kanadába :D melyik városban élsz?

2011. jún. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!