Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a macskámat...

Mit tegyek, ha a macskámat orvoshoz kellene vinni, de nincs rá pénzem?

Figyelt kérdés
Nem beteg, hanem egyéb okok miatt kellene ellátni (szülés utáni oltás, valami ilyesmi), de momentán nincs több 10E ft-om arra, hogy ellássák. Utánanéztem, és több apró tételből állna az ellátás, ami több 10E ft-ra jön ki a végén. Miért ennyire drágák az állatorvosi ellátások? Főleg nagyvárosban. Kölcsönt kérni nem nagyon lenne kitől, meg amúgy azt is vissza kell adni, tehát patthelyzet. Ti kerültetek már ilyen helyzetbe?
2011. jún. 10. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért kellene ellés után szurit kapnia? Nem húzódik össze a méhe vagy mi?
2011. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az összehúzásra meg egy szimpla oxitocin injekció nem lehet több tízezer.


Etesd bőségesen (talán macskatápra, valami jófélére) van keret még egy ideig. Legyen rá gondod, hogy mozogjon is.


Ameddig gondozza magát, vannak komfortmozgásai nincs baj.

2011. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, bocsánat. Megfialt tegnap előtt, de az egyetlen egy kiscica is meghalt szegény. Most meg egész nap nyávog, a tejét kellene elapasztani valami oltással. Az oltásra plusz rájön még a beadás díja, a vizsgálati díj, meg mittudomén még micsodák. Utána néztem, és kérdeztem, egy állatorvosi rendelőt is felhívtam. Ha csökken a folyamatos nyávogás gyakorisága, elvan a cica, eszik-iszik, dorombol, mászkál, aakor van esély hogy orvos nélkül is helyre jön?
2011. jún. 10. 16:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam, hogy Bp-n van egy állatorvos aki ingyen lát el állatokat. Az az elve, hogy.: "Me szenvedjenek csak azért, mert nincs pénzük az embereknek, ne az állat igya meg a levét!"

Nemtom, ha bpesti vagy könnyebb helyzetben vagy amúgy paszolok, nemtom mit lehetne tenni. Komplikációk voltak a szülésnél?

2011. jún. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor próbáljátok meg lefejni valahogy neki, ha nem megy akkor doki! :(
2011. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem lesz semmi baja. Pár napig ilyen sírós lesz, és magától is elfog apadni a teje. Nem régen az én macskám is megellett, majd pár nap múlva egy kandúr bántotta őket. Pár napig sírdogált, dagadtak voltak az emlői, de elmúlt. Hideg vizes borogatást tegyél rá neki. Plusz még egy fél algopirynt is adhatsz neki. Simizd sokat.
2011. jún. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Te valóban hasznos tanácsot adtál, tiszta szívből mondom: köszönöm szépen!!!
2011. jún. 10. 16:20
 8/13 anonim ***** válasza:
Örülök neki! :)) Jókor voltam jó helyen. :) Jó egészséged a cicunak.
2011. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*egészséget :o)
2011. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem értettem miért kellene még állatorvoshoz vinni.

A teje elapad magától, ha véletlenül bekeményednének a cicijei, vagyis begyulladnak, akkor gyulladáscsökkentő helyre hozza.

Nekem egy szem prednisolon -tól felszívódott a kemény gyulladás. Naponta reggel, egy-egy egyed darabot kell a torkán lenyomni!

Egy szem prednisolon-t csak ad az állatorvos neked, kér érte 100 ft-ot? na bumm..

Ha ez történik, és nem adnának, írj egy privátot, küldök neked!

2011. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!