Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam a macskámat...

Hogyan szoktassam a macskámat ahhoz h maradjon az ölembe?

Figyelt kérdés

A cicámat (lány) fél évesen kaptam az egyik barátnőmtől és amióta nálam van (kb. 1 éve) azóta nem nagyon viseli el ha simogatom és egyáltalán nem szeret ölbe lenni. A barátnőm azt mondta h neki folyton az ölében volt stb.

Páran mondták h lehet azért mert benti cica (panelban lakok) vagy lehet azért mert nincs ivartalanítva és "pasizni akar".


2011. okt. 23. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
én a nyárom kaptam mamámtól egy fél éves cicut, és először olyan 3 napig naon vad volt, meg mindig bújkált, és egyszerűen megszelídült.
2011. okt. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vajk válasza:
100%
Valószínűleg azért, mert nincs ivartalanítva, de a macskák önfejű állatok, az enyém sem szereti, ha az ölemben simogatom! Csak akkor szereti, ha simogatom, amikor jól bekajált! :D
2011. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt gyerekkoromban olyan lánycicám, aki az életben egyetlen egyszer (!) bújt oda önszántából hozzám.

Azóta sem tudom, akkor mi ütött belé, egy nagy szeretethulláma volt, és le se tudtam szedni magamról:D


Vannak olyan cicák - szerintem pláne nőstények -, akik igazi arisztokraták.

Ahhoz túl beképzeltek, hogy a gazdihoz alacsonyodjanak...:D


Ne erőltesd, viszont próbáld megoldani, hogy ahányszor az öledbe ugrik, adsz neki valami finomat, és adagolod neki...

De ne simogasd!

Csak, ha ő kéri!


aztán majd csak megpuhul a kisasszony...:)

2011. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőstény cicám egy éves múlt, 5 hetesen találtam az utcán. Amíg kicsi volt, állandóan bújt, ha leültem, rögtön ugrott az ölembe és el is aludt...

Aztán ahogy nőtt, ez egyre ritkult.

Viszont most ivartalaníttattam, és megint bújik! Szóval lehet az a megoldás :)

2011. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmiképp se erőltesd! Olvastam egyszer a cicákról olyat, hogy abba is képes némelyik belebetegedni, hogy ide-oda cipelik őket, húzzák-vonják, ölbe veszik és nem engedik elmenni (amit legtöbbször gyerkőcök csinálnak) :-))

A jutalom falat jó ötlet, meg az ivartalanítás sem hangzik rosszul, elkerülhettek vele egy csomó betegséget!!!

2011. okt. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!