Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utálja a macskám, ha...

Miért utálja a macskám, ha fésülö? Lassan elviselhetetlen! (? )

Figyelt kérdés
Amióta ittvan, fésüljük, gondozzuk, de egyre nehezebb. Én szívesen fésülném naponta, de jó, ha 2 hetente sikerül. Emiatt nagyon hullik is a szőre. Csikar, harap, nyávog - egyszóval hisztizik, pedig én megpróbálom a lehető legjobban csinálni. Fogalmam sincs, mivel tudnám megkönnyíteni a gondozását, mivel min. 2 ember kell ehhez a procedúrához, egyedül már nem tudom megfésülni. Ötletek és tapasztalatok?
2011. jún. 10. 16:14
 1/8 anonim válasza:
Mi lenne, ha minden fésülés után megjutalmaznád valamivel a kedvencedet? ez csak egy tipp, az én macskámnál működik.:)
2011. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az előbb azt próbáltam, de a fésülés után elszalad. egy brit rövidszőrű, és tökéletesen megfelel a macskás könyvekben leírtaknak: - kimért, csak akkor van szeretgetés, amikor ő akarja... ez tényleg így van. Szóval ha ő nem akar fésülködni, akkor nem fog... ez az ő elmélete. Én agyalok azon is, hogy elviszem egy kozmetikushoz.
2011. jún. 10. 16:25
 3/8 anonim válasza:
vidd el kozmetikushoz, talán ő majd el tud vele bánni :)
2011. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Figyu, milyen az a fésű?

Mert nekem mind utálta, de mióta a mostani fésűnk van, sorban állnak amikor fésülős este van...imádják...

2011. jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Több fajta van, de most fogok venni egy Furminátort.

Van bolhafésű, olyan kesztyűfésű (az sok szőrt kiszed, mert gumis és vonza a szőrt, de érzem, hogy nem fáj neki) Inkább hisztizik, de szerintem kozmetikushoz fogom vinni.

2011. jún. 10. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Aha, na ezek nekem mind állnak a sufniban.

Ez a tipus vált be:


[link]


Ilyen szúrósnak tűnő, nem szúrós drótocskák...nagyon jó...

2011. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyémek is utálják nyugi. :) ha fésülés van, tuti tele vagyok karmolással, mert hisztisek, meg mert nem tetszik nekik, úgy csinálnak mintha nem is tudom.. minimum nyúznám őket, pedig mindig nagyon figyelek, hogy ne fájjon nekik, stb.

Én azt csinálom, hogy közben beszélek hozzájuk, simogatom őket, nyugtatgatom őket, és ha már nagyon finnyásak, akkor abbahagyom egy kicsit a műveletet, h lehiggadjanak. Másképp nem megy. Utána persze kapnak jutalomfalatot, de nálunk folyton kezdődik elölről a hiszti, ha meglátják a kezemben a fésűt.

2011. jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy a nyakbőrét fogd meg, miközben fésülöd. Az anyacica is úgy rendszabályozza a kicsiket. Nekem bejött ez a módszer. Mindennap leviszem sétálni és a kullancsok miatt muszáj rögtön átfésülni. Morog persze közben, de nem ugrál és nem kapkod.
2011. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!