Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kb. mikorra várható az ellés?

Kb. mikorra várható az ellés?

Figyelt kérdés
Sziámi cicám hétfő-kedd körül tölti vemhességének 9. hetét.A neten azt olvastam,hogy ellés előtti pár napban a hőmérséklete leesik,majd az ellés előtt közvetlenül helyre áll. Tegnap megmértem neki,akkor 37,6 volt,ma pedig 38,1.Az emlőiben pedig már tej van.Körülbelül mikorra várható az ellés?Szeretnék majd otthon lenni vele:)
2011. jún. 11. 08:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ő szeretne gyedül lenni.
2011. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Első: nem minden macska szeret egyedül szülni. Az enyém kora reggel bevonult az ágyam elé, nézett rám és eszeveszett hangosan nyávogott. Beraktam a kosarába, mert sejtettem hogy szülni fog, de mikor el akartam menni wc-re, elindult utánam hangosan nyávogva, úgy, hogy a kiscica kilógott már belőle:)


Kérdező: amikorra sejted, hogy szülni fog sertepertélj körülötte egész nap (persze közben nyugodtan végezd a dolgod, takaríts, főzz, stb) De ha ezeket a tüneteket látod, amit írtam fent is, tedd a helyére, amit kialakítottál neki a szüléshez, és ne mozdulj el mellőle mert lehet neki is fontos, hogy mellette legyél.

2011. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A cica vemhességi ideje általában a 63-66 napig tart. Szerintem június 13 és 16 között a legvalószínűbb, hogy megellik. Engem is követett a cicám vajúdás/ellés közben. Az elején kissé megijedtem, mert olyan keservesen nyávogott (első ilyen helyzetem, persze értettem, hogy fáj neki, de akkor is...). Később kiderült, hogy nem tudja megelleni a kiscicáit. Előzmény: elütötte egy autó. Elvittük egy állatorvoshoz, aki kézzel áttapintotta (szegényt nagyon sajnáltam, mert nem volt kíméletes a doki). Azt a választ kaptuk, hogy valószínűleg eltörött a medencéje, de a macskák rugalmasak, ezért hagyjuk pihenni és rendbejön. Kérdeztem, hogy nem lesz e gond az ellésnél. Azt mondta nem! Ezért nyugodtak voltunk.

Amikor már fél nap eltelt és még nem jött világra egy kiscica sem, akkor felhívtunk egy másik dokit, aki azt mondta, hogy az első ellés elhúzódhat. Adjunk neki kalcimusk-ot(adagra már nem emlékszem), mert az segíti a méhösszehúzódást. Reggelre még mindig semmi. Gyors elvittük az állatorvoshoz, aki csinált UH-ot. Kiderült, hogy elakadtak a cicák és így mindegyik meghalt a méhen belül :-( Annak a dokinak is elmeséltük az előzményeket és ő viszont azt mondta, hogy nagyon nagy a valószínűsége, hogy a baleset miatt volt gond. Az anyacicát meg kellett műteni. Kérdéses volt, hogy életben marad e. Hosszú utókezelés és nem kevés pénz hatására szerencsére felépült, de kiscicái nem lehettek többé :-(.

Ezzel nem akartalak megijeszteni, csak fontosnak tartottam elmondani, hogy kicsi rá az esély, de ha nagyon elhúzódik az ellés menj vele dokihoz...szerintem ezért is jó, ha otthon tudsz maradni amikor ellik, mert ha baj van tudsz segíteni!

2011. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Igen,én is az esetleges gondokért szeretnék majd otthon lenni:)
2011. jún. 11. 12:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia

Nemrég kérdezte majdnem ugyanezt valaki, és ott el tudod olvasni a tanácsaimat, hátha segítség.

Sok sikert, és egészséget majd a cicuknak


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1877825-vajo..

2011. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot!:)

Az a helyzet,hogy a cicusom ma délelőtt megszült:)

Egész reggel be nem állt a szája,követett,ha ott hagytam szülés közbe,jött utánam...4 kis gyönyörűség született:))

2011. jún. 12. 14:03
 7/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!!:)

És ahhoz is, hogy innentől kezdve új fejezet kezdődik az életedben és az övében is. Te leszel neki az etalon, aki megvédi, fajtársának fog tekinteni:) Szorosabbra fűztétek a cica-gazdi barátságot:-)


20L

2011. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Egyébként tényleg így érzem:)

2011. jún. 12. 14:34
 9/15 anonim ***** válasza:

Jaj de jó ,nagyon szerethet ha téged követett, és tőled várta a segítséget, és bíztatást...

És?Vele voltál, milyen volt?

2011. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen,vele voltam:)

Az első kiscica nagyon gyorsan megszületett,a köldökzsinórt viszont nagyon közel a kiscica hasához rágta el,és vérzett...én meg fogtam egy kis darab fehér cérnát,és elkötöttem:)Semmi baja nem lett:)A második is könnyen ment,azzal semmilyen gond nem volt.A harmadikkal szenvedett a legtöbbet,a negyedik pedig alig 3 percre született meg az előzőhöz képest,és itt is rossz helyen rágta el a köldökzsinórt,itt is megkötöttem.

Az egyik kiscica tegnap még olyan kis esetlen volt,nem igazán cumizott(én így mondom:)),ezért őt volt,hogy ráraktam a cicire,mára pedig már neki is szép kerek pocakja van:))

Ahogy meg tudtam állapítani,3 fiú és 1 lány van,és ez az egyetlen lány a legerőszakosabb,ha nem találja a cicijét,lelöki a többieket is...:)

2011. jún. 13. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!