Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől félhet a cicám? Mit...

Mitől félhet a cicám? Mit tegyek érte?

Figyelt kérdés
A cicám úgy 2 hete nagyon fél. Kinti-benti cica, idős már sajnos, 13 éves. Egyedül a padláson érzi magát biztonságban. Régebben is félős volt (pl. autóktól, ami még szerencse is :)), de most csak így hirtelen fogja magát, és rohan a padlásra, én nem látom, hogy történne bármi (kutyaugatás, erősebb szél, légy, bármi). Mindegy, hogy épp simogatom, eszik, bent van a lakásban, vagy kint az udvaron, egyszer csak fogja magát, és elrohan, fel a padlásra. Már szinte le sem lehet onnan csalni, ott babusgatjuk, de nem nagyon használ... Nem tudom, mi lehet a baja, olyan, mintha valami nagy trauma érte volna... Talán lehet az elmúlt hetekben a sok vihar miatt? Nagyon fél a dörgéstől, mindig elbújik, és a majd mindennapi vihar azért nem megszokott. Vagy komolyabb a baj? Lehet ez valami betegségtől? Fogai már estek ki szegénykémnek, de az étvágya jó, ezen az ijedezésen kívül nincsen baja, oltásokat megkapja mindig. Kérlek, segítsetek, mit tehetnék érte?
2011. jún. 13. 17:59
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
lehet vemhes
2011. jún. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár kutyákról hallottam, hogy ők azokat a hangokat is hallják, amit az ember nem érzékel. A mi kutyánk viselkedéséből ki tudtuk következtetni, hogy közeledik a vihar.

Macskáknál nem hallottam. A mi macskánk olyan beszari-de születésétől fogva-, hogy ha megnyikordul az ajtó, leesik valami, menekül az asztal alá.

Ha nincs egyéb baja, akkor hagyjátok!Öntörvényű a macska.

2011. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van, úgyhogy nem lehet vemhes.
2011. jún. 13. 18:18
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
emós lett
2011. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem vicces. Aggódom a cicám miatt, akit nagyon szeretek, és félek, hogy valami komoly baja van, esetleg szervi elváltozás, bármi, amibe akár bele is pusztulhat, tekintve, hogy már nem fiatal. Szeretnék tanácsokat kapni, és az, hogy emós lett, egyáltalán nem hasznos tanács számomra.
2011. jún. 13. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy van valami a padláson pld egér és azt hajkúrássza, a macskák amúgy is szeretnek elbújni, volt hogy a miénk is felment a padlásra (régi dolgokat tartunk ott) és mivel ott meleg van ott szunyál, vagy bújkál, keresgél, ilyen a macska hajlam, imádja a kalandokat. Az enyémaet sajnos baleset érte és maghalt, nála okosabb macska nincs, és mégis el kellett mennie.

A dörgéstől nem félnek, csak az esőt nem szeretik, nem hiszem hogy trauma

2011. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ja és náluk az idősnél akkor van gond, ha folyik a nyála, és csipásodik a szeme és fekszik, amíg aktív addig nem gond.

Ha pedig fel tud menni a lépcsőn olyan sebességem amivel az enyém ment régen akkor kutya baja a kort illetően

2011. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Lehet hogy csak az öregsége miatt van.
2011. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Valami történt vele.

nekem egy cicám akkor csinálta ezt, mikor egy másik megverte, vagy kutya volt nem tudom.

Egy másik cicám meg akkor csinálta, mikor forró olajjal öntötték le, akkor 3 hétig nem mozdult a helyéről, és reszketett. Azt hittük valami sebesülés, vagy bőrbaj, később jöttünk rá, hogy ezek égési nyomok...

Mindkettő az idő gyógyította meg lelkileg, légy türelmes...

2011. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval, a türelem az egyetlen megoldás.

Igen, érhette valami őt.

2011. jún. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!