Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet rászoktatni egy...

Hogy lehet rászoktatni egy kiscicát, hogy az alomba pisiljen és ne a szőnyegre? Milyen módszereket ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 17:13
 1/10 anonim válasza:
Figyelni kell, amikor a megszokott helyei körül sompolyog, és gyorsan át kell rakni az alomba. Pár használat után megszokja, és magától is odamegy. Néhány baki esetén meg nem árt határozottan, de nem szadista módon elfenekelni egy picit, abból is tanul.
2011. jún. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én megvettem az almot,és az alomtálcát...majd a cicámat megfogtam a kezembe,kapargattam az almot a másik kezemmel,és beletettem utána a cicát is:)

Azóta belemegy

2011. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én ügy csináltam hogy beleraktam had szaglássza, utánna pedig ha láttam hogy pisilnie kell (sompolyog a szőnyeg körül) gyorsan betettem az alomba!
2011. jún. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
arra figyelj, hogy az alvóhelyétől távol legyen az alom. nekem az összes macskánál bevált, mindenféle tanítás nélkül.
2011. jún. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1x kellett beletenni az alomba és utána már magától belecsinál. :) De ha már piszkosodik az alom finnyásak és akkor inkább kevesebbszer végzi dolgát.(Nem is értem,hogyan bírja tartani)
2011. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

a szőnyegről itassátok föl egy vécépapírra a pisit, majd azt tegyétek az alomba. mutassátok meg neki, hogy érezze a szagot, a kicsi mancsait húzogatni kell az alomba, előbb utóbb rájön, hogy ott a cicavécé.

a szőgyegből ecetes -mosgatószeres vízzel tüntesssétek el a szagot.

2011. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában egyszer belerakod, és egyből megtanulják,h hova kell menni.

Egyébként tényleg félelmetes mennyi ideig bírják visszatartani, ha arról van szó :)

Nekem nemrég vizeletet kellett volna vinnem az orvoshoz,és azt mondta,h alom nélkül hagyjam az alomtálcát, és akkor ha belepisil vigyek belőle mintát,mindegy és képes volt egész nap nem pisilni,kakilni, pedig szenvedett szegény.

Volt vagy reggel 10 mikor felszedtem az almot,aztán már este 7kor,láttam,h úgysem megy bele, úgyhogy visszatettem,jaj úgy rohant :)

De aranyos volt,nem ment máshova pisilni :)

2011. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A cicáknál ösztön, hogy el kell kaparni a "végteméket".

Ezért aztán, aki a kis mancsával megkapirgáltatja vele az almot, annak a cicája valóban szinte rögtön oda fogja végezni a dolgát.

2011. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom, ez OFF, de hadd írjam le: haldoklott a cicám és még akkor is elindult az alom felé, beletettem és odapisilt a drágám.
2011. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amikor pisil vagy kakil, akkor áldozz be egy kanalat és tedd bele az alomban a kaikit és nyomd bele az orrát, hogy szagolja meg. Tuti ,hogy az után odafogja elvégezni a dolgát.
2012. júl. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!