Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha beteg a macskád mit teszel?...

Ha beteg a macskád mit teszel? Elviszed orvoshoz vagy felteszel itt egy kérdést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 22. 20:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

én 20.46

Azt hiszem az állattartás egyik első lépése lenne, hogy az ember kiválaszt egy orvost akiben megbízik, aki ismeri az állataimat, ez előéletüket, betegségeiket. (Természetesen megértem, hogy ez Budapest, illetve a nagyvárosok környékén egyszerűbb mint vidéken)

De ugyanúgy ahogy a gyerekeim orvosának, a háziorvosunknak a mobiltelefonszáma benne van a telefonomban, ugyanúgy benne van az állatorvosé is.

Olyan orvost kell keresni, aki veszi magának a fáradságot, hogy végighallgassa - akár telefonban - az észlelt tüneteket, mert én látom az állatot, érzem, hogy megváltozott valami, és eldönti, hogy várjunk, kijön, vagy vigyük be az állatot.

Ezt várom el a gyerekorvosomtól is és a háziorvosomtól is.

Szerintem megéri egy ilyen orvost keresni, sok betegséget már az elején meg lehet fogni és sokkal olcsóbb is hosszú távon, hiszen a betegségek azonnali kezelése olcsóbb mintha már nagy a baj.

2009. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
21:02-nek: Ne haragudj,de én pont úgy jártam a télen,hogy nem tudtam elvinni a cicámat az állatorvoshoz!!Péntek este lett baja,erősen tüsszögött,majd bágyadt lett,és az egyik szemére elkezdett hunyorítani,majd teljesen gennyezett,alig látott rá!!Másnap reggel körbejártam a környéken,hozzáteszem,Németországban élek,amelyik ország ugye jól felszerelt és modern,de természetesen itt a németek péntek este leteszik a munkát(kiv. a boltokban,ahol szombaton még dolgoznak,de vasárnap ott sem,csak a törökök!!)!!Szóval a környék összes állatorvosa zárva volt,nem is voltak hajlandóak kijönni,ezért elővettem a jó kis kamillateát,meg az "emberorvosságomat",és meggyógyítottam vele a cicót!!Hétfő délután már kutya(akarom mondani macska) baja sem volt,tehát nem kell rögtön támadni azokat az embereket,akik ismerik és imádják annyira az állatkájukat,hogy megpróbálnak ők maguk segíteni neki!Néha az állat,ha érzi,hogy imádod,jobban gyógyul,mintha a doki teletömné bogyókkal!Persze ez nem azt jelenti,hogy vészhelyzet esetén én nem fordulnék szakértőhöz.....
2009. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Macska, kutya, kisemlős esetén még nagyjából egyszerű dolgotok van, halljátok, de ahogy korábban írta valaki, vannak olyan állatok, akikhez nem feltétlenül ért akármelyik állatorvos, hiába van diplomája. Pl. nekem papagájaim vannak, és a közelben bár vannak állatorvosok, de papagájokról az ismereteik hiányosak (sőt, az állatorvosoknál oda is van írva a "profiljukba", hogy milyen állatokat vállalnak, papagáj nagyon kevésnél van), egy tapasztalt tenyésztő többet tud náluk. Tenyésztőktől tanultam én is, így több az ismeretem már nekem is papagájtartóként és hobbitenyésztőként.


Ha kutyám-macskám-kisemlősöm lenne, természetesen az állatorvos igénybevétele nem lenne kérdés, de nem az van a háznál.

2009. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem a macska hibája, ha tetves, férges és betegséget terjeszt. Kizárólag a "gazda" tehet róla! Szóval nem kell azonnal macskaellenesnek lenni, amint meglátsz egy felelőtlen embert.


A kérdésre válaszolva: én azonnal rohanok állatorvoshoz.

2009. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
Nem csak ezért nem szeretem a macskákat. A természetüket is rühellem. De ez már OFF.
2009. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha este 11kor a macskám vért hány, felteszem itt a kérdést, és reggel rohanok vele állatorvoshoz, de ha reggel 8kor történik, azonnal viszem dokihoz!

Sajnos a mi kisvárosunkban nem úgy megy, hogy hívom a dokit és jön...kijön, este 6 után 10 E ft a kiszállási díj, megmondja mi a cica baja, de semmit nem tud vele kezdeni, be kell vinni másnap a rendelőbe (pl. ultrahang vagy röntgen miatt), és hopp kidobtam az ablakon 10 ezret, amit a macskámra költhettem volna, de én egy olyan ember kezébe adtan, aki azért a pénzért annyit tett, hogy beült a kocsijába, vezetett 5 km-t, és elkérte a pénzt.

2009. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Nah a kérdésre válaszolva. Ha komoly a baj, pl. nem tud felállni, nem eszik, ilyenek, megyünk vele állatorvoshoz. Ha nem, pl begyullad a szeme, körme, ilyesmi, nem megyünk. Nálunk nincsenek bezárva a macskák, mert később érkeztek a házunkhoz, mint a kutyák, és nincs is annyira "jó viszony" kialakítva velük, mivel a kutyák nem fogadták el. Elvinni őket nem tudtuk, de nem is mi hoztuk, ideszoktak. Sokszor azt sem engedik, hogy megfogjuk, ezért nem is visszük őket, maradnak a házi praktikák. Lehet állatkínzónak titulálni, mi legalább etetjük őket, és teszünk értük valamit.

A kérdés szerintem nem kizárólag a macskákra vonatkozik. A kutyánál egy kicsit más a helyzet, ott már ha nem stimmel valami, akkor visszük/kihívjuk az orvost. De alapbajokkal nem visszük őket sem, pl. szemölcsökkel, tályoggal, ideiglenes hasmenéssel, ott is házipraktikát alkalmazunk.


A kérdésem az, miért megvetendő? Sok ember nem megy el ugyanezekkel a bajokkal orvoshoz, azt elnézzük? Csak ha a kutyát, macskát nem visszük el, mert tüsszög kettőt, az meg kínzás?

Azért teszik fel ITT a kérdést, mert nem tudják, a kutya, macska esetében a probléma mindenáron kezeléssel járna -e, a saját bajaink esetében el tudjuk dönteni, hol a határ!

Mindenki felelősségteljes állattartásról beszél, hogy a háziállatnak ki kell nyalni a fencijét, szerintem senki ne okoskodjon addig, míg egy náthával csupán a gyógyszertárig futkoznak orrcseppért.

Mondom én ezt úgy, hogy egészséges állataink vannak minimális állatorvosi kezeléssel (az öröklött betegségek, amik a szintén istenített tenyésztőktől származnak ebbe nem tartoznak bele!)!

Lehet lepontozni. Ettől én még nem érzem alkalmatlannak magam az állattartásra

2009. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
81%
23:05 -ös kár a gőzért. Aki felírta a kérdést, igazából nem érdeklik a válaszok, és soha nem fogja elhinni, hogy ilyen létezik... Szerintük bárhol bármikor megoldható, és a felelős állattartás számukra azt jelenti, hogy bármikor van fölösleges 10 ezer forintod, amit kidobhatsz az ablakon....
2009. márc. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
70%

én 21.21

Nem hiszem, hogy ennyire támadóan kéne írni. Írtam, hogy igenis fontosnak tartom, hogy legyen egy olyan orvos, akiben megbízom és ezt továbbra is fontosnak tartom, ugyanannyira mint egy embernél. Azt is írtam, hogy fel lehet hívni a dokit és el lehet mondani neki, hogy mi a helyzet. Sokszor volt, hogy éjszaka hívtam az orvost, azt mondta, nem olyan vészes a helyzet, elég, ha holnap leviszem a kutyát, vagy csak megnyugtatott, hogy várjak még. De olyan is volt, hogy kijött és olyan is volt, hogy azt mondta most bemegy a rendelőbe, hozzam a kutyát, mert nagy is lehet a baj.

Nem azt mondom, hogy minden baromsággal rohanni kell, de azt nagyon rossz megoldásnak tartom, hogy ilyen oldalakon adott tanácsok alapján kezel/dönt valaki, amikor csak egy telefon lenne az orvos, aki ért hozzá, (és telefon vidéken is van)

2009. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Telefon vidéken is van, de lehet, hogy 20km-es körzetben egyetlen és az is pénzhajhász (nem állítom, hogy rosszindulatú)állatorvos. Az ilyen nem fogja azt mondani, hogy várjunk reggelig, aztán bead két vitamin injekciót, mondván ez most feltétlenül szükséges...

Biztos vagyok benne, hogy nem mindenhol van ilyen. De abban is biztos vagyok, ahogy én is jártam annak idején, hogy érdemes a házipraktikákkal kezdeni, és nem kéne emiatt másokat lenézni.

Természetesen nagyon komoly baj esetén, pl. mint írták mások is vért hány, vagy még ennél is súlyosabb, nem számít a pénz, és akár állatkórházba is megyünk AZONNAL.

De ne vessenek meg senkit azért, mert nem látja minden betegség mögött az életveszélyt!

2009. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!