Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ennyire ellenséges a...

Sabrina99 kérdése:

Miért ennyire ellenséges a két cicám?

Figyelt kérdés

Pamacs hím cica és 8 hetes múlt, s nagyon magányos egyedül így kaptam ajándékba egy vörös nőstény cicát. Kocsival hoztuk el a lány cicát, nagyon bújós dorombolós volt. S amikor találkozott Pamaccsal nagyon megváltozott.

Fúj, köpköd, s Pamacs csak játékból közelít felé mire az majdnem kikaparta a szemét. Elkülönítettük őket a szobában, de amikor csak közelebb feküdt a lány cicához az egész éjjel fújt, nem is tudtam tőle aludni.

Normális ez a viselkedés egy 8 hetesnél kisebb cicánál? miért ilyen ellenségesek??

ui: Mikor megérkeztünk Pamacs evett a tálból, és ő is odament inni akkor még semmi bajuk nem volt utána vált a nőstény cica ilyen félénkké. Meddig különítsem el őket? Apám szerint csak "játszanak" de az nem játék. Legalábbis a nőstény cica részéről nem. Mit tehetnék érte, hogy ne féljen ennyire?


2011. jún. 29. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Idő kell nekik.
2011. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ui: még elfelejtettem mondani, hogy az eddigi cicáim sosem csináltak ilyet. Ez a nőstény cica az első aki ilyen durván fúj, köp és csak a sarokban duzzog.

Az eddigi cicákat pedig menhelyről illetve olyan helyekről hoztam ahol egyedül élt sosem látott cicát még sem voltak barátságtalanok egymással.


Ilyen kicsi cicánál meg főleg nem láttam ilyen viselkedést...

2011. jún. 29. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem egy alomból valók, tök természetes, hogy ki akarják alakítani a territóriumukat a lakásban és a "helyüket" a szívekben............ez sajna eltart egy darabig, az első verekedésen mindenképp át kell essenek, ezt ne akadályozzátok................Tudom szörnyű végig nézni, de ilyen a természet!
2011. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, csak annyira féltem mindkettőt, Pamacs nálunk született nagyon a szívemhez nőtt, még testvérei is voltak de ők új gazdihoz mentek, az új kislány cica pedig még fiatalabb is mint 8 hét, és ezért is nem merem őket összeengedni. Talán olyan 5-6 hetes lehet a lány cica, s mikor összekaptak először akkor torokra ment mind a kettő... de megpróbálom akkor összeengedni őket megint s nem avatkozok közbe.
2011. jún. 29. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok ismét.........

Kettő éve én is próbáltam hazahozni egy cica kislányt, a Corvin mozinál szedtem össze télen, jeges esőben üldögélt és várta a megmentőt. Az idősebb -akkor 5 éves- kandúrom úgy megmakacsolta magát, hogy két hétig nem is láttuk, bebújt az ágy alá és fújt, üvöltött! Hallani sem akart róla, hogy ez a kis dög bepofátlankodjon az életébe. Másfél hónapig szenvedtünk, megvártuk a nagy pofozkodást is, de nem lett béke, végül is tovább kellett adjuk, szerető családba került, állítólag kiskirálynőcske ként éldegél ott, teljesen átvette a hatalmat a családban:D Azt akartam ezzel elmesélni, meglehet,előfordúl, vannak olyan "típusú" macsekok, akik ilyen kitúrósak,a másik helyére pályázósak, ami nem feltétlenül baj, hiszen ember-testvéreknél is ez abszolúte megfigyelhető, csak az a baj, hogy a másik macsek szerintem ezt megérzi és azért nem hajlandó befogadni az új jövevényt.

2011. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló ki írt!


Ha megfigyeled, azt írta az "új" cicával vannak a gondok nem a ott született Pamaccsal. Az új makacsolta be magát és duzzog.


Ilyenkor én se tudnám, mit kéne csinálnom. :(

2011. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!