Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehet illetve hogyan...

Mivel lehet illetve hogyan kell tisztítani a cicám fülét?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Mitzől kéne megtisztítani?

Nem atkás véletlenül?

2011. jún. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy fül-atkája van, akkor gyógyszerrel (injekcióval) is kezelni kell.

Nekem azt mondta az állatorvos, hogy langyos kammillateába mártott jó nedves vattagombóccal törölgessem ki, amennyire lehet. A cicus nem nagyon fogja ezt díjazni :)

2011. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt csak úgy általánosságban kérdeztem,hogy egyáltalán kell-e tisztítani,mert legutóbb(februárban)nézte a fülét állatorvos akkor azt mondta,hogy nagyon szép tiszta a füle!Benti cica...
2011. jún. 30. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak úgy - rutinszerűen - nem kell tisztítani, az egészséges cica kitakarítja, amennyire szükséges.
2011. jún. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell neki, csak ha nagy szőrcsomó nő a füle belsejében is. Akkor nem árt megnézni időnként, mert attól begyulladhat (gondolom összetapadhat a szőr és megül ott baci). Ilyenkor lehet kis langyos vizes vattával áttörölni, csak a cimpa részen, belül a járatot nem kell és nem is szabad. De az enyémnek is ilyen a füle és én nem is vattázok, mert mindig simizem a fülét is és úgy látszik az elég.
2011. jún. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!