Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fog elfelejteni a cicám?

Nem fog elfelejteni a cicám?

Figyelt kérdés
Múlt héten vasárnap hazavittem egy pici, 2-3 hónapos kiscicát. Együtt voltam vele éjjel-nappal egészen csütörtökig, amikor elutaztam; elvileg vasárnapig, de úgy adódott, hogy keddig kell maradnom. A cica most anyukámnál van és attól félek, hogy majd rá tekint úgy, mint a gazdijára. Tudom, elég önző dolog, de nagyon megszerettem a kiscicát, és szeretném, ha ő is ugyanígy lenne velem. Anyukám azt mondta, hogy éjszaka mindig az én ágyamban alszik, de gondolom csak azért, mert azt szokta meg. Szerintetek, ha kedden hazamegyek, akkor utána még dolgozhatok rajta, hogy rám tekintsen gazdijaként? Előre is köszönöm a válaszokat. 16L
2011. júl. 2. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze! Emlékeznek nagyon sok mindenre. Viszont a cicák nem feltétlen "egygazdás" állatok. Van, hogy több embert a bizalmukba fogadnak, de igazán kutyamódra nem fog a gazdájának tekinteni.

Enni mindig te adj neki, és foglalkozz vele sokat. Ha valami rosszat csinál (pl felmegy az asztalra), akkor te mondd neki, hogy NEM, és tedd le onnan határozottan. Fontos, hogy éreztesd, te felelsz érte.

2011. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a te ágyadban alszik,megszokásból is ,meg ott érzi az illatodat...hidd el téged tekint anyukájának :D
2011. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj pár nap nem számít! Ha hazamész te eteted, te játszol vele, te fésülöd stb, akkor téged tart majd a gazdijának/mamijának. Ha én elmegyek pár napra párom mindig mondja h az én helyemen alszik éjszaka az ágyon pedig nem is szokott máskor, meg h keres engem. Szóval ez a gazdi dolog nem egy hét alatt fog kialakulni, amíg nem vagy otthon.
2011. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy emlékezni fog, ha hazajössz, nem kell "külön dolgozni" érte, csak minden legyen úgy, mint azelőtt, tudja ő, hogy Te vagy a gazdája. Örülj, hogy anyukáddal is ilyen jól megvan. Téged szeret a legjobban, ne aggódj:)
2011. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nos nekem is volt már ilyen :) elutaztam 1 hétre és mikor hazamentem úgy éreztem a cica kicsit "elfelejtett". mármint ha szóltam neki nem jött oda hozzám, és nem is dörgölőzött. nem tartalak önzőnek, szerintem is nagyon jó, ha a cicád téged szeret a legjobban. az utazás után ugyanúgy folytattam mindent, mint előtte. mindig én etettem, az én szobámban aludt és bár fura ezt így hallani de újra visszaszokott hozzám :) hidd el ha egy kicsit el is szokik tőled pár nap múlva már megint te leszel a kedvence :)
2011. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!