Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az lehet, hogy egy cica...

Az lehet, hogy egy cica nagyot hall (fehér kék szemű)? Nem tudom mitévő legyek.

Figyelt kérdés

Egyik nap írtam, hogy szomszédunk hozott egy fehér cicát, mert nem tarthatják meg.

Aggódom, hogy süket.


Ha tapsolunk vagy leesik valami össze rezzen és a hang irányába fordul. Viszont ha hívom, ("cicicic") akkor a fülét sem mozdítja, mintha nem hallaná, játszik tovább.


Valamikor a szobán kívül vagyok, tehát nem lát és úgy hívom, úgy kijön.


Most akkor nagyot hall vagy alkalmi süket és rám akarja hozni a szívbajt? (remélem az utóbbi)


Mivel kinti cica lesz, így ha süket, akkor el kell ajándékoznom, de nem hiszem, hogy kell valakinek egy süket kiscica. Nem tudom mitévő legyek.


2011. júl. 3. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ne zörög valami és hallja, akkor nem süket. A cic-et pedig lehet , hogy nem tudja. azt meg kell tanulniuk,hogy az a hívás, nem úgy születnek,hogy tudják. (márcsak azért sem,mert minden országban másképp hívják oda a cicát)
2011. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A fehér bundájú, kék szemű macskák nagy eséllyel lehetnek süketek. Sajnálom :(
2011. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De a nagy hangokat hallja és néha a kisebbekre is figyel.
2011. júl. 3. 17:45
 4/15 A kérdező kommentje:
ha az számít, a feje tetején van úgy 5-6 szál fekete szőrszál. Tehát nem teljesen fehér a bundája, de a szemei kékek.
2011. júl. 3. 17:48
 5/15 anonim ***** válasza:

A miénk sem értette, hogy mi az a cicc-cicc, meg a siccet sem, mert mi nem így beszáltünk vele.

Ha híni akartuk, akkor a nevén hívtuk. Ha rászóltunk, akkor is a nevét mondtuk, csak más hangsúllyal. Ha meg el akartuk küldeni, vagy nem akartuk, hogy valamihez hozzáérjen akkor azt mondtuk, hogy menj innen. Ezeket megértette.

De idegenek, akik féltek tőle, hiába mondták neki, hogy sicc meg hess, azt nem tudta mi.

2011. júl. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Nekünk is volt egy fehér, kék szemű macskánk. Az ilyen cicák általában albinók, és süketek. A nagyobb hangokat lehetséges, hogy úgy "hallja" hogy csak a rezgésüket érzékeli.. ahogy a levegő, a padló..beremeg a hang hatására. A mi cicánk is művelt fura dolgokat...jött sokszor mikor hívtuk, de azt hiszem nem amiatt mert hallott minket...
2011. júl. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Próbálj halkan tapsolni, mivel arra hangosan reagál. Elképzelhető, hogy nagyot hall, de nincs azzal semmi gond, mondjuk akkor jobb, ha benti cica. Nagyanyámnak volt már süket macskája, sőt, vak kutyája is, nem volt soha semmi baj egyikkel se, simán tudtak jönni-menni, kutya utcán, pórázon is. Az állatok nem veszik az ilyesmit olyan nehezen, mint mi.
2011. júl. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A feje tetején van pár szál fekete, szóval emiatt talán nem albínó. Vagy nem is tudom. Lemegyek, újra megnézem jön-e ha hívom.
2011. júl. 3. 18:03
 9/15 anonim ***** válasza:
A cica színezete egyáltalán nem fontos ebben a kérdésben :) Valószínűleg az lesz a probléma, amit az előttem válaszolók is írtak: a cicának nem tamnították ezeket a vezényszavakat, nem ismeri őket )
2011. júl. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Sztem ez normális. Ha az enyémet hívom, ha ő nem lát engem, akkor jön, de ha lát engem akkor csak néz. Persze az h ő kuksol rám vhonnan az nem jelenti h én is látom :D
2011. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!