Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet hogy veszett volt a macska?

Lehet hogy veszett volt a macska?

Figyelt kérdés
Van egy kóbor cica aki néha betéved az udvarra. Szoktam simogatni, meg adni neki enni. Félénk, de ma már magától odajött hozzám, nem volt itthon macskakaja, így egy csirkecombot adtam neki, meg ette, jó étvágya volt. Utána magától az ölembe jött, dagasztott, dorombolt. Ekkor vettem észre, hogy csöpög a szájából a nyál (a kezemre csöpögött). Azonnal beugrott hogy ez a veszettség egyik tünete, nagyon megijedtem:( Ugye nem veszett? Egyáltalán nem volt agresszív, nagyon bújós volt... Dagasztás közben megkarmolt egy kicsit, látszik a nyoma, ugye így nem terjed a veszettség?
2011. júl. 4. 19:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal csak harapás nyomán terjed, de szerintem ha kóbor cica akkor elég sok megpróbáltatás éri az életét és lehet, hogy azért csöpög a nyála. remélem érted mire célzok.
2011. júl. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tetro ***** válasza:
100%
veszett állatot évtizedek óta nem találtak itthon... lényegében a betegség nálunk jelenleg nem létezik. habár van egy francia bulldogom, és állandóan produkálja ezt a nyálcsöpögős tünetet, gyanús is nekem egy kicsit a kutya...
2011. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
HAbzana inkább a szája, híg nyál nem hiszem hogy azt jelenti...
2011. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
Nekünk vagy 5-6 éve egyik macskánk megveszett......
2011. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nyálfolyás esetén a legutolsó ami felmerül, nem is a nyála folyna, meg nem tudna amúgy rendesen enni sem, ha veszett lenne, plusz egészen más tünetek az elsődlegesek. Lehet, hogy csak jól érzi magát, lehet fogköves, ínygyulladásos, szájában tályog van stb. stb. Már a vadakat is vakcinázzák sok helyen gyakorlatilag nincs esélye annak, hogy veszett állat flangáljon a városban. Amúgy ha csak itt keresel, akkor láthatod, hogy mennyien írják, ha jól érzi magát a cicájuk, az ölükbe ül és simogatják csöpög a nyála. Sógornőméké is olyan. Szegényke csak örült.
2011. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ha beírnád előbb a keresőbe, hogy "veszettség"

lehet hogy okosabb lennél


"Macskán:


A kutyáéhoz hasonló tünetek mellett legfeltűnőbb az, hogy az emberrel szemben igen támadó magatartást tanúsít, „fejre támad”, ugyanezt teszi a kutyákkal szemben is. Ez a kifejezetten dühöngő veszettség az esetek többségében 2-4 nap alatt elhulláshoz vezet."

2011. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Attól hogy em agresszív, lehet, hogy veszett; a tünet, hogy vad, úgy tudom csak később(?) jelentkezik, ami a jel, hogy abszolút másképp viselkedik, mint szokott. Az hogy nyáladzik, az még semmit nem jelent. Én úgy tudom, karmolással is terjed; amint a véráramba jut a fertőzés.


Nem vagyok biztos ezekben javítsatok ha valamit rosszul mondok.

2011. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A macska akkor is nyálzik ha simogatják. Szóval örömében nyálazott.
2011. júl. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A mi macskánk amikor hízeleg, akkor elkezd folyni a nyála, de attól még nem veszett, csak ez egy ilyen szokása.
2011. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A nyálát azért folyatja rád, hogy rádragassza a szagát, megjelöljön.

A veszett állat (vagy ember) nem képes nyelni, tehát sem enni, sem inni nem tud, a saját nyálát se tudja lenyelni, ezért habzik a szája, de ez már a végstádium.

2011. júl. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!