Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk, hogy ne...

Mit csináljunk, hogy ne harapdáljon a kiscica?

Figyelt kérdés
3 hónapos, 3 hete van nálunk, nagyon kis játékos :) csak az a baj h már harapdál játék közben nagyon...tudom, hogy kicsi még és ezért csinálja, de nem akarom h nagy korában is ilyen legyen, na meg azért fáj is kicsit a karmolása, harapása..:S ilyenkor még megsimogatni sme lehet, mert rögtön harap
2011. júl. 6. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
A kiscicák az egymással történő játszás közben tanulják meg, hogy nem szabad harapni, karmolni, csak akkor ha vadásznak, illetve verekednek. Egymást harapdálva rájönnek, hogy vissza kell húzni a karmaikat és nem szabad erősen harapni. Ha nincs másik kiscica, aki erre megtaníthatná, akkor játék közben, ha beléd harap, csípd meg enyhén valahol. Akkor összekapcsolja az érzést a harapással és leszokik róla.
2011. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Húzd el a kezed gyorsan. Nem tudsz vele mit csinálni, a macska nem kutya, nem lehet olyan módon megnevelni. Amikor játszik veled, akkor a kezed a zsákmány, ő pedig a vadász.

Az, hogy most harapdál, nem jelenti azt, hogy felnőtt korában is harapni fog.

Az én macskám, amikor hazahoztam, kb. két hétig egérnek nézett, lesből támadott, és mindig a bokámba harapott. Aztán abbahagyta, azóta se csinálja.


Egyébként az Animal Planet-en vagy egy sorozta, egy fickó problémás macskákkal foglalkozik, olyan, mint a kutyadoki, csak ő a macskás verzió. Persze általában kiderül, hogy a gazdi a ludas a macska magatartásproblémái miatt.


Ne aggódj, a te cicád is kinövi majd.

2011. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Eddig azt csinálzuk h elhúztuk a kezünket, lábunkat, de ugye mindig visszajött és folytatta, néha még harciasabban :D remélem "kinövi" :)

2011. júl. 6. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Valamit találj ki, mert a barátom macskáját 3-4 hetesen találtuk, mi neveltük fel, már egy éves,és ugyanezt csinálja, pedig nagyon vártam,mikor lesz belőle normális, bújós macska, de egyelőre csak ritka pillanataiban olyan...
2011. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még azt teheted, hogy egy újságpapírból hengert görgetsz, és azzal legyinted meg a macskát. Ezzel eléred, hogy megijedjen, és elmenjen a kedve a harapástól, de téged nem köt össze a büntetéssel, hiszen nem közvetlenül te csapsz rá, hanem az újság, így attól fog tartani. Ha megértette a harapás-újsággal csapás közti összefüggést, akkor elég lesz az újságot meglebegtetned előtte, és érteni fogja a célzást.

De te soha nem üsd meg, mert akkor-előbb utóbb te leszel az ellensége.

Az én macskám egyébként elég okos, ha rosszat csinál, csak erélyesen rászólok, hogy Zsolti, és már el is húzott onnan :D De egyébként nem szokott rosszalkodni, nagyon jó fiú.

2011. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Zsoltinak hívod a macskádat? LOL ez tök jó! :D:D
2011. júl. 7. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez csupán játékosság.Örülj, hogy játszik,harapdál, mert ha nem tenné, akkor beteg lenne.Amúgy ezt felnőtt korára kinövi.
2013. aug. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hú de meglepődtem h válasz jött :D am ő elveszett augusztusban :( másfél éve van egy cicám, meg előtte volt még egy csak beteg lett :( 2szer is vittem orvoshoz, náthája volt.

A mostani kandúr 2 éves lesz novemberben, annyira már nem játszik,kis lusta :))

2013. aug. 5. 14:33
 9/9 anonim válasza:
üssétek agyon a dögöt!!!!!!!!!!!!!!
2013. szept. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!