Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a jobb, ha próbálok...

Melyik a jobb, ha próbálok vele barátkozni, vagy ha hagyom, amit ő szeretne?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kiscicát, kb 2-3 hónapos lehet. Olyan helyről kaptam, ahol az anyamacska arra nevelte, féljen az emberektől. Én szeretném megszelidíteni, összebarátkozni vele, hiszen most már nálam lakik, és itt nincs mitől félnie, de ha kiveszem a kosárkájából mindig valami búvóhelyet keres, és csak nagyon ritkán hagyja magát simogatni. Melyik lenne hatásosabb: ha többször próbálnám simogatni, beszélni hozzá, vagy ha hagynám a kis zegzugában, hogy lássa nincs mitől/kitől félnie?
2011. júl. 13. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
logikus hogy erőltetni nem szabad, csak szép lassan simogasd játssz vele ilyenek
2011. júl. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hagyd a saját tempójában barátkozni. Nálam november óta van kb. egyéves cica, igaz, ő utcáról mentett. Első héten végig az ágy alatt "lakott". Lassan eljutottunk mára addig, hogy jön, ölembe ül, velem alszik, sokat játszunk. De ha idegen jön, még mindig betörpöl az ágy alá ( rogyasztott lábakkal beoson).
2011. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csináld azt h amikor eteted, akkor tedd magadhoz közel a kaját, de ne nyúlj a cicádhoz. Tudod, mint a Kishercegben, napról-napra közelebb mehetsz majd hozzá, de akit megszelídítettél, azért felelősséggel tartozol egész életedben. Sok sikert.
2011. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
minél többet vagy vele annál jobban fog kötődni hozzád...főleg ha nincs másik cica a társaságában
2011. júl. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Enni még nem nagyon akar. Főleg nem ha ott vagyok mellette. :S
2011. júl. 14. 08:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát majd szép lassan :D Ne aggódj pár nap és feloldódik, nem fog élete végééig kommandózni :D
2011. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!