Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindenki azt mondja, a macskak...

Mindenki azt mondja, a macskakajákat nem szabad váltogatni, miért?

Figyelt kérdés
Értem én h nem szükséges mert egyben minden benne van ami kell, de én kétfélét váltogatok, reggel az egyikből kap dután a másikból, este meg egy kevés konzervet. Azért csinálom így, mert a cicám különben megunja a tápot és nem eszik belőle többet, max ha éheztetem, viszont ha kétfélét kap, mindenki boldog. És ez enm árt neki, semmi baja, rendes a széklete, selymes a szőre. Akkor nem mindegy h egy v kétfélét kap-e?
2011. júl. 19. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Te mit szólnál ha mindennap költöznétek?


Valahogy így képzeld el szegény cicádat. Lehet váltogatni, de ne mindennap most ezt, most azt, mert ha egyszer rákap egy finomabbra nem fogja megenni a többit.


Általában kell egy fél hónap mire a cica megszokja az új száraz tápot, de ajánlatosabb egyféle kaját venni neki, s néha vitaminos tápot venni neki.

2011. júl. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
különbem meg ha nem eszi meg,akkor majd eszik ha éhes lesz. Ha rá van fanyalogva úgy is megeszi, szal nem kell kivételezni vele.
2011. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sabrina99 ***** válasza:
61%

Nem értek egye az előző hozzászólóval, mert én is úgy adom a cicámnak az ételt, hogy reggel kap egy kis konzervet, s egész napra pedig van mellette száraz táp is, és még este megint konzervet. S elég jól megeszi.


Ne hallgass rá. Jól csinálod. ;)

2011. júl. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17:03-al értek egyet.

Én is mindig így csinálom (már 5 éves a "kis" kandúrom:), és nem kell 1 hónap mire átáll. Egész nap van előtte jó minőségű száraztáp, este kap egy nagyobb adag konzervkaját (olyat veszek, amiben sem színezék, sem tartósítószer, sem cukor nincs, pl. a Rossmannban a Winston ilyen, vagy a DM márkája, és ezek olcsók is).

Sőt én egy hétre 2 ízesítésűt veszek (pl. Winstonból csirkéset és lazacosat), egyik nap ezt, másik nap azt kapja. A következő héten egy másik márkából veszek 2 ízesítésűt, és ugyanígy. A cicám máshogy nem is enné meg, igényli a változatosságot, ha mindig csak ugyanabból a márkából adok megunja 2-3 hét után, ha meg mindig ugyanolyan ízűt, már a 3. nap nem eszi meg:)

Persze emellé kap azt is amit mi eszünk (persze olyat, ami nem fűszeres), pl. sült husit, halat, a zöldségekért meg van veszve:) Nyáron elég sok görögdinnyét megeszik, rendesen sír érte:)

Szóval a cicák is igénylik a változatosságot, jól csinálod:)

2011. júl. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát remélem... amúgy első: a cicámmal már 4x költöztem, mindenhova viszem, 5 helyen érzi magát otthon, ezek sem hatják meg, azt hiszem az én cicámnak nincs baja a változatossággal. Nem is ez volt a kérdés, hanem egészségügyileg mi a baj ezzel?

Ja, szerintem sem kell az keverem a régivel mizéria. Bármit adok neki, tetszik neki. Szilika géles alomra is egy huszárvágással váltottunk, először nézett rám szemrehányóan, h na jó ne szórakozz, ezmiez, de aztán amikor pisilnie kellett belement. Nem tudom, én még nem találkoztam ilyen kényes macskákkal amikről egyesek beszélnek, ellenben biztos vannak, ha az enyém ilyen lenne nyilván másképp csinálnám.

2011. júl. 19. 17:34
 6/7 Platypus ***** válasza:
100%

Nekünk a doki pont az ellenkezőjét mondta, hogy ne hagyjuk a macskát egy tápra rászokni, mert nem egészséges. Különösen a reklámozott macskakajákat tartja kerülendőnek, mert azok tele vannak ízfokozókkal meg aromákkal, amitől még inkább hajlamosak rászokni a macskák és csak azt elfogadni.

Nekem logikusan hangzik, elvégre a macska a természetben egy opportunista kisragadozó, magyarul mindig azt eszi, ami éppen akad. De érdekelnek az ellenérvek is, hátha okosabb leszek tőle.

2011. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A macska is, akár az ember, szereti a változatos kaját. Mi sem eszünk minden nap ugyanazt. Nyugodtan lehet váltogatni és megkínálni különféle kajákkal, más-más ízűekkel. Ha megízleli, akkor majd eldönti ha szereti-e. Egyébként az ő ízlésük is változó. Egyik szereti a halat, másik a májat részes-ti előnybe, egyiknek ilyen táp a kedvence, a másik meg amazt szereti jobban. Ezért nem árt a változatosság sem.
2012. márc. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!