Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem szabad váltogatni a...

Miért nem szabad váltogatni a tápszer márkákat? Szakszerű ok? A védőnőnk annyit mondott, hogy "Nem szoktuk".

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert mindegyikben más van és másért fontos. Általában egy bizonyos tápszert azért kap a gyerek mert arra van szüksége. Ha váltogatjuk akkor nem azt fogja kapni a gyerek ami neki a legmegfelelőbb és ez nem biztos, hogy a javára válik.

Persze bizonyos időközönként váltani kell, ahogyan nő a gyerek és változik az igénye, de csak úgy brahiból nem túl célszerű.

2011. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ha váltani kell annak oka van

vagy a baba életkora miatt vagy eüs indok miatt pl sokat bukik pl erre is van spéci tápszer


csak ugy magadtól ne inkább beszéld meg ha valami gond van a dokival és legfeljebb ír ki másikat

2011. aug. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert meg kell szoknia az újat.

Sokszor a váltás székrekedést okoz.

2011. aug. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A doktornő mindig mindenkinek Milumilt ír.

Most nem volt, ezért vettem Hippet. Ne adjam akkor neki? Mi baja lehetne tőle?

2011. aug. 19. 19:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk már 10 hós volt, mikor elkezdtem neki tápszert adni, de mindig mást vettem: humana, milupa, nestlé, dm-es, mildibé... végül a mildibé jött be a legjobban.

A váltás egyszer sem viselte meg, mind ízlett neki.

2011. aug. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minimális köztük a különbség, nyugdotan add neki!
2011. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az összetétele elvileg tök ugyanaz, az íze, sűrűsége, a kaki állaga mégis más-más. A Humana BabyFit pl. sűrűbb (bukós babáknak) és enyhén banános ízű, de nekünk ezt nem annyira szerette. A Beba könnyen oldódik és szerette is, a Milumilek nekem nagyon habzósaknak tűntek, a végén már inkább kevertem, nem összeráztam. Mi váltogattuk, mikor milyenhez jutottam olcsón, és amúgy is kíváncsiságból. Kitapasztaltam így azt is, melyiket szereti és melyiket nem. Alapból nálunk is Milumilt írnak fel, szerintem az orvoslátogatók miatt, más okát nem látom. Nekünk, ha mást kértem, azt is felírta. Mi mondjuk 4 hónapig csak anyatejesek voltunk.
2011. aug. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, akkor úgy döntöttem, adom. Én sem látok semmi logikát abban, hogy miért ne.. bár nem vagyok orvos vagy hozzáértő...
2011. aug. 20. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!