Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor érdemes ivartalanítani...

Mikor érdemes ivartalanítani egy hím macskát?

Figyelt kérdés

Nagyon kis édes,kis pufi, nagyon hasonlít a brit macskákra, de ő fehér-vörös cica. Még csak 11 hetes, mikor érdemes ivartalanítani a hím cicát?


Mikortól kezdenek el spriccelni? Mert úgy tudom, ha korán ivartalanítják nem nő meg olyan "férfias" macskának, hanem megmarad olyan "nőstényes" alkatú cicának.


2011. júl. 19. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták anno, h amint eléri a 4kg-ot, de szerintem ez az adott rendelő felszerelésétől is függ.
2011. júl. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp nagyra nő, ha amúgy nagy lett vna, akülönbség elenyésző lehet. Olyan 6-8 hónap körül lesznek ivarérettek de érdemes előtte ivartalanítani, mert néhány cica sosem szokik le a spriccelésről ha egyszer elkezdte
2011. júl. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A mi cicánkat 5 hónaposan ivartalanítottuk. Most 9 hónapos és való igaz, hogy nem nőtt nagyra (vagy még nőni fog nem tudom). Sziámi, és lehet, sose éri el a 4 kg (mérjük havonta, most 2,9 kg-nál tartunk). Visszatérve az ivartalnításra, mi úgy gondoltuk (és a dokink is), hogy semmilyen hormondolog ne induljon be neki és inkább előbb legyen meg a műtét. Nem bántuk meg, igazi ördögfióka maradt.
2011. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sziámi amúgysem túl nagy fajta :D
2011. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sabrina99 ***** válasza:

Ha tenyésztőtől vásárolt cicánál a szerződésben a 8 hónapos korig van feltüntetve. De szerintem kérd ki állatorvos véleményét.

S ha a cica 11 hetes, az még fiatalka, legalább várj vele 5-6 hónapos koráig.

2011. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!