Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg kell egy olyan nap a...

Tényleg kell egy olyan nap a cicáknak mikor nem esznek semmit?

Figyelt kérdés
Ma hallottam és nem bírom elhinni. Az én cicám (kicsi) 3* kap kaját egy nap, egyszer hajnali 6körül, egyszer 2-3 között meg egyszer este 10 körül. Ha nem kapja meg valamelyik adagját sír, nyávog, minden baja van, nem tudom lefoglalni. Egyébként nem dagi cica, sokat játszik, összevissza futkos, tehát a mozgás az megvan. Egyébként mindig whiskas juniort kap, és azonnal megeszi az egész adagot. Ez így nem jó? Szoktassam át más rendszerre? Hogyan tudnám megoldani?
2011. júl. 20. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Én még ilyet sosem hallottam. Rengeteg cicánk volt már, a legtöbb magas életkort megért, de soha egyetlenegy napot ki nem hagytak volna a falatozásból. A macskák született haspókok, legszívesebben egész nap eszegetnének.
2011. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezzel nem ártok neki, hogy sok kaját kap? Nem látom rajta, hogy hízna, tényleg sokat mozog.
2011. júl. 20. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
dehogy kell :D miért kéne szerencsétlent éheztetni egy napig??
2011. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. Állítólag az oroszlánok koplalnak néha 1-1 napot és abból jött ez h talán a macskáknak is kell. De nem.
2011. júl. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Dehogy is! ez butaság :) nekem is van egy kiscicusom, nagyon szeret enni, és alapból egy kiscicának többet is kell enni egy nap mint egy felnőtt macskának. Szóval nyugodtan etessed egy nap többször!
2011. júl. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat:)
2011. júl. 21. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, mindent jól csinálsz!

Én is 3-4x adok még a kiscicámnak, ahogy nő, fokozatosan kell csökkenteni az étkezések számát.


Felnőtt cicának napi 2x adok, reggel és délután, de előfordul, hogy levesz a lábamról és akkor adok még pár szem szárazat vagy egy falat sonkát, sajtot stb. de csak azért, mert nem kövér, sőt, a nagy melegben alig evett, ilyenkor többször is kínáltam, mert eléggé le volt "gatyásodva".


Amit kérdeztél, azt a kutyáknál hallottam, de nem értek a kutyákhoz. Cicáknál kizárt.

2011. júl. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy jó-e a Whiskas mert én úgy vennem észre a cicámnál hogy megeszik egy alutasakot és még kell neki pedig reggel és este is kap kaját sőt van amikor napközbe is.Én szerintem ebben a Whiskas, Kitekat és ilyesmi eledelekben valami olyan szer van amitől a macska éhesebb lesz...mint nálunk a chips.De amikor sülthúst adunk nekki akkor pedig elmegy aludni és egy csomó ideig nem bír enni.
2011. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!