Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a macskámat,...

Hogyan vegyem rá a macskámat, hogy ne bántsa a kutyámat?

Figyelt kérdés
Másfél éves, pár hete befogadott foxi kutyusom szeretne a cicámmal játszani, hason kúszva próbálja behízelegni magát, de a macska mindig behúz neki, ha egy kicsit közelebb kerül hozzá. Egyébként szelíd cica, kenyérre lehet kenni, de valahogy ez a szegény kutya nem szimpatikus neki. Mit tehetnék?
2011. júl. 21. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hmm. Hogy mutattad be egymásnak őket?
2011. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már többször elhangzott itten és egypár jó válasz érkezett is rájuk (tőlem is). Bal oldalt az Állatok témában a kereső segítségével meg lehet őket találni.
2011. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor először közelítettek egymáshoz, simogattam mindkettőt. Akkor még a kutya kergetni akarta a macskát, a macska pedig felborzolta a szőrét. A kutyával nem volt gond, rászóltam, hogy "nem szabad, cica, nem bántjuk", és többé nem próbálta kergetni. Most már a macska sem fél tőle, de azért a közeledését sem fogadja.
2011. júl. 21. 15:41
 4/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam rákeresni, de csak olyanokat találok, ahol a kutya bántja a macskát, nem fordítva. Nálunk a kutya közeledne, a macska nem hagyja.
2011. júl. 21. 15:46
 5/13 anonim ***** válasza:
Az is benne lehet a pakliban, hogy tudja, most már nem csak ő a család kedvence és ezért haragszik rá. Kell őt folyamatosan szoktatni hozzá továbbra is. Lehet az is a baj, hogy most még fél a kutya hevességétől. Ha a kutya óvatosabban közeledne hozzája, akkor talán kevésbé félne tőle és lassacskán magához engedné.
2011. júl. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem pár éve volt egy cicám meg egy kutyusom. Ugyanúgy a kutyám került két évvel később hozzánk, és eleinte hiába akart barátkozni, a cicusnak nem tetszett. Szegény rendesen kapta a pofonokat, de később javult a helyzet. Sokszor egymás mellett aludtak, de a cicus élete végéig éreztette a kutyámmal, hogy ő a főnök. Egyébként a foxival vigyázz, nekem a foxijaim nem szeretik a cicákat, pedig egy darabig együtt tartottuk őket, később mégis bántották!
2011. júl. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: igaz, az én foxijaim ketten vannak, és együtt sokkal hülyébbek :)
2011. júl. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Talán az első találkozással van a baj. Meglehet próbálni szoktatni őket de nem biztos hogy összebarátkoznak.
2011. júl. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát,az én macskám sem volt túlságosan boldog, amikor beállítottunk egy kiskutyával...A mai napig szekírozza őket. (Azóta már két macska van.)

Mindig menne játszani, de a macskák egy idő után megelégelik a dolgot és begurulnak.

Most, hogy egy kicsit komolyodott, egyre többet hagy nekik nyugtot.

Összeszoknak egyébként. A kismacskám remeg a kutyáért, a nagy is elvan vele.

2011. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk régebben volt foxink, meg egy nagy fekete kandúrunk. Szépen össze voltak szoktatva azok is. Igaz hogy a kandúr az később érkezett. Nagyon jó barátok voltak. Annyira, hogy akkor már nem is tudtam őket összeugrasztani, pedig kíváncsiságból lepróbáltam, hogy mekkora a barátság.
2011. júl. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!