Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy új kiscica jót tenne a 3...

Egy új kiscica jót tenne a 3 éves macskámnak? (lent folyt köv. )

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított 3 éves lány cicám. Nagyon játékos, de nem mindig van lehetőségem órákat rohangálni vele. A játékaival egyedül nem játszik. Ami nagyon érdekli, az a vásárlások után hazahozott blokkokból gyűrt laszti. :D Na ez az egy, amivel egyedül is elszórakozik. Én nagyon szeretném, ha lenne neki társa. Arra gondoltam, hogy egy kiscicát (2-3 hónaposat) biztos elfogadna. A legfőbb ok (amiért szeretném, hogy ne legyen egyedül) az az, hogy sokszor megtámad, vagy a lábamra támad, miközben a lakásban megyek, vagy a másik az, mikor ülök, hátulról nekiugrik a vállamnak és megharap. Sokat olvastam már arról, hogy ez miért van és hogyan lehetne leszoktatni, de állandóan elrohan és elbújik, nem tudom elkapni a grabancát, ahogyan az kiscicáknak az anyjuk nevelésképpen. Ezért gondoltam arra, hogy egy társsal le tudná magát fárasztani és jót tenne neki, ha nem lenne egész nap egyedül. Mik a tapasztalatok ez ügyben? Volt másnál is ilyen helyzet? Akiknél 2 cica van és külön kerültek oda, mik a tapasztalatok?
2011. júl. 21. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolj már bele mi lenne szerencsétlen kiscicával ha így rátámadna ahogy rád... én ink nem ajánlom
2011. júl. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én cicámmal is ugyan ez a helyzet :( várom én is a válaszokat ((: csak nekem 2 éves a cicám :'DD
2011. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Két cica összeszoktatásáról akár mennyit is olvasok, mindenhol azt írják, hogy 50-50% az esélye, hogy összeszoknak vagy sem. :( Ennek ellenére mindig várom a tapasztalt cicatartók véleményét erről.
2011. júl. 21. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a "régi" cicánk pont így viselkedett. (Sajnos már nincs köztünk) Egyszer felvittem egy kiscicát, azzal, hogy csak egy éjszakára, másnap keresek neki gazdit.

Féltékeny lett, a farka olyan volt, mint az üvegmosó kefe, és majdnem "betört" a szobámba, ahol a kiscica aludt. Sztm ha nem vagyunk ott és hozzáfér, lehet megöli.


Ja és ő is ivartalanított nőstény macska volt

2011. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ejha... :(
2011. júl. 21. 22:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy 6 év körüli thai-om, hoztunk másik cicát. Nem bántotta a kicsit, inkább állandóan elkerülte. A kicsi viszont játszani akart, állandóan "üldözte". 2-3 hét után a régi cica majdnem depressziós lett, alig evett, nem tisztálkodott stb., el kellett ajándékozni a kicsit. Családon belül megoldottuk. Tavaly hoztunk egy mentett, kb. 2 éves maccsot, próbaképpen fél év múlva egy másikat, ő olyan 1 év körüli. Remekül kijönnek, sokat játszanak együtt. Szóval, az 50-50 kijött. (a thai-t el kellett altatni, mert leállt a mája)

[link]

2011. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Nagyon aranyosak a cicák és milyen egyformán pihiznek! :) Sajnálom, hogy a thai cicád már nincs. :(
2011. júl. 21. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképp érdemes kipróbálni!!! Csináld azt h egy menhelyről hozol cicát, hiszen ott meg tudod beszélni, ha mégsem szoknak össze, visszaviheted, íy biztos nem lesz baj belőle, ha nem sikerül.
2011. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én macskám is sokszor megtámadja a lábam és nagyon fáj főleg ha rövid gatyában vagyok.Ha leakarom szedni magamról akkor csak jobban karmol és harap.Én sem tudom hogy lehetne leszoktatni erről de lehet hogy nem is lehet.
2011. júl. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nálunk elég egyértelműnek tűnik, hogy a játékot jelzi ezzel, mert csak akkor ugrik, ha nem fárasztottam le. Ezért nem vagyok abban biztos, hogy egy másik cicát bántana. Ezen kívül végtelenül bújós, az állandó közelségünket szereti, ha mi elterülve filmet nézünk, akkor tuti 5 perc múlva köztünk van. :) Most volt egy időszak, amikor a tesóm nálunk volt és így napközben nem volt egyedül, ő játszott is vele többször és estére mire hazaértünk lefáradt, nem piszkált minket.
2011. júl. 23. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!