Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Perzsa macskának mik az igényei?

Perzsa macskának mik az igényei?

Figyelt kérdés
pl milyen alvóhelyet kell neki biztosítani (lakásban fog aludni) és kaparofa milyen kellene?? és a heti étrendet hogy alakitsam ki? miket eszik?? jó lenne egy táblázat. és milyen az a macskafű?? képek, weboldalak vagy szimpla válaszok is jók.a szőráplással eléggé tisztába vok. (röviden: mindent tudni szeretnék az igényeiről)
2011. júl. 25. 16:12
 1/8 A kérdező kommentje:
je és a hordozokosárrol mit gondoltok?
2011. júl. 25. 16:16
 2/8 A kérdező kommentje:

és a körmét vágni kell??? bocsi a sok kérdésért de nem akarom h legyen vmi baja. mindent szeretnék tökéletesre

:)

2011. júl. 25. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Kell neki furminátor mindenképp. A szőre miatt.

Kaparófa igazából mindegy, ami neked tetszik, illik a lakásba, bármilyen lehet, de vághatod is a körmét karomvágóval.

Fekhellyel a helyedben nem nagyon vacakolnék, mert úgyis ott alszik ahol épp rájön. Kevés cica alszik egy bizonyos helyen, szóval valami olcsó, v egy puha pokróc bőven megteszi eleinte, aztán ha szereti, akkor vehetsz neki amilyet csak gondolsz.

Étel: roxal caninnak van direkt persian tápja, elég drága amúgy, de szinte minden jobb minőségű étel megfelelő. Fontos támpont: ne legyen színes a táp, azok mind rosszak! Egyszínű, barna tápok jöhetnek számításba. Pl.: acana, orijen, royal canin

H mennyi kell az a súlyától függ. Általában egy 5 kilós macskának táptól függően 75-90g-ra van szüksége a szárazból/nap, nedvesből kb 400g-ra.

A macskafű úgy néz ki mint a sima fű, cserépben árulják az állatboltok. kb 500ft.

Remélem segítettem

2011. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja! hordozó kosár, nekem nem jött be, én inkább a teljesen zárható, hálós hordozó táskát preferálom, könnyebb és vállra lehet akasztani!! Mjuk nem olcsó, kb 10000 körül van ami ki is néz vhogy.
2011. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nincs perzsa cicám, de ha lesz macskám akkor perzsám lesz...ismerősünknek van, ők a fekhelyet sima macska vagy kistermetű kutyának valót vettek, de nem szokott bele..általában fotelben alszik vagy az ágyban ahol a gazdi alszik, kaparófa, szerintem akármilyen jó...mikor nekünk volt macskánk neki olyan volt, hogy a falra felakasztottuk..Mi ismerősünk a perzsa macskáját a royal caninos perzsáknak valóval eteti, azzal nincs bajuk, szeretik. Macskafűvet lehet dobozosat venni vagy zacskósat.Körmöt nem tudom kell-e vágni neki, ha van kaparófája..:S
2011. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém rendszeresen igényelte (napjában többször is) hogy fürdessem le a kádban! Ja és szerintem minden nap 6-7 alkalommal át kell fésülni az egész macsekot!
2011. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
köszi mindenkitöl. ha van még vmi irjatok. vitaminokat, fülcseppet, szemcseppet szedhet, vagy csak ha valami baja van?
2011. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vitaminokra nincs szükségük, ha royallal, v acanával eteted. Fülcsepp akkor kell ha pl fülrühe van, de ha tenyésztőtől veszed akkor ilyesmivel nem kell számolni, szemcsepp is csak akkor ha vmi betegséget összeszed.
2011. júl. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!