Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van esélye műtét nélkül...

Van esélye műtét nélkül meggyógyulni? 15ezres műtétet, vagy a kegyes halált?

Figyelt kérdés

Tegnap délután combcsonttörést szenvedett a 4 hónapos cicánk. Elütötte szomszéd a közös bejárónkon. A combcsontja eltört és az izületről az ütés hatására felszaladt a bőre alá a gerince mellé? Nem nyilt törés, orvos látta, röntgen volt, ő azt mondta, hogy 15E ft-ért megműti és rendbe jön, csak a családom nem engedi, nem tehetjük meg(és hogy idézzem:"nem különleges fajtatiszta, hanem csak egy egyszerű házicica").

A cica tartás felelősséggel jár, nagyon jól tudom. Oltva, féregtelenítve van, étel mindig van reggelire és vacsorára is neki. De ez az összeg nagy pénz nekünk. Saját pénzemből megműttetném, de csak titokban.

Ti hogy döntenétek?


2011. aug. 4. 00:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Műttesd ha szereted
2011. aug. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem műtik meg örök életére fájdalmai lehetnek. Mondd meg a szüleidnek h gratulálok! Az állattartás nem ott fejeződik be, h szegényt hagyjukszenvedni. Az orvosok általában engednek részlet fizetést is.

Képzeld csak el, szeret titeket, megbízik bennetek, ti pedig cserben hagyjátok!!! Műttesd meg!

2011. aug. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát nálam nem kérdés h megműttetném.nem mind1 h házi vagy fajta cica?!.de van pénzed a műtétre?
2011. aug. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell tudnod, mennyit ér meg neked ez a cica. Én macskával kapcsolatban nem tudom, hogyan döntenék. Nincs macskám, inkább kutyás vagyok, de tudom, hogy ha az utolsó filléremet is kéne odaadnom, akkor is megműttetném a kutyámat.

Hallottam már olyan indokot, hogy ki kell tenni a kutyát valami tanya mellé, mert ugatós, meg nincs elég pénz etetni őt. De közben a havi cigiadagra mindig meg van a pénz, még a WC-re is kocsival járnak.


Én elfogadom, hogy ma Magyarországon nem mindenki engedheti meg magának, hogy 15.000 Ft-ot kiadjon egy állatra, de amikor ennek többszörösét füstölik el, akkor számomra ez nem érv.

2011. aug. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A ballagási elrejtett pénzemből még éppen lenne annyi, hogy ki tudjam fizetni. Köszönöm az ötletet a részletfizetéssel kapcsolatban! Megkérdezem az orvost holnap mindenképpen!
2011. aug. 4. 01:08
 6/15 anonim ***** válasza:
6%
méreg inyekciot ha nincs pénz hogy neszenvedjen
2011. aug. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves kiscica, és most sem mutatja, hogy fáj neki. Jár-kel, mintha semmi baj nem lenne, asztalra felugrik, nem sírdogál. 3an vannak testvérek és mind a 3an annyira kedves kicsikék!
2011. aug. 4. 01:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

az én macskám sem fajtiszta meg semmi extra de 13éve velünk él szinte családtag 20e volt a műtét 1 percig nem gondolkodtam....


ha van pénzed 1értelmű és az orvossal is meg lehet beszélni szerintem is...

2011. aug. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha még meg is gyógyulna, az fáj neki!

Inkább műttesd meg. Szerintem ennyit megtehetsz érte.

Szomszédot meg szeneslapáttal verni! Hogy miért pont szeneslapát? Azt nem tudom. Ne sajnáld rá szerintem a pénz.

Fektesd le, hagy aludjon.

2011. aug. 4. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Megértelek. Az én szüleim is hasonló emberek, bár valamennyire megértem mert tényleg nincs pénz, vagy az áramot fizetjük be vagy a vizet vagy a netet, vagy a telefont szóval mindig nélkülözni kell valamit.

Amikor a kutyusom már nagyon öreg és beteg volt és muszáj volt elaltatni napokig kellett várnom, mire összeszedték a pénzt, hogy kihívják az állatorvost, aki beadta neki az injekciót. Sajnos nem volt félretett pénzem, pedig gondolkodás nélkül kifizettem volna.

Sosem felejtem el azokat a szörnyű napokat.


Mindenképpen műttesd meg a cicát a pénzedből. Egy ilyen döntés nem lehet rossz döntés. Megmenthetsz vele egy életet. Őszintén úgy gondolom, hogy jót tenne neked ha kifizetnéd a műtétet. Ha nem teszed meg lehet, hogy egész életedben bánni fogod.


Beszélj az állatorvossal és mondd el neki, hogy mi a helyzet és biztos segít neked. Lehet, hogy a műtét után még kellenek gyógyszerek is neki, szóval érdemes lenne előtte átbeszélni.


Az a lényeg, hogy szereted és ő is téged, nem számít mennyire értékes fajta az a cica.

2011. aug. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!