Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cicátok hogyan viselte...

Nőstény cicátok hogyan viselte az ivartalanító műtétet?

Figyelt kérdés
A kandúrom már ivartalanított, semmi gond nem volt. Már a műtét napján játszott. A nőstények ivartalanítása mégiscsak egy hasi műtét. Jól viselik ők is a beavatkozást?
2010. febr. 23. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól viselik. Még az enyém is jól viselte, pedig az övé nem ment olyan könynen, de végülis nem volt gond. Most meg itt dorombol az ölemben :-)

A lényeg: nekem alapból nagyon sovány volt (akkor kb fél éves lehetett), habár én a műtét előtt próbáltam egy kicsit feltuningolni, adtam neki cicáknak való Béres cseppet (ajánlom neked is, kicsit megerősíti, műtét után is adhatod). MEgvolt a műtét egy délután, este már jól volt, de nem engedtem ki, habár ő ment volna.. Nem kapott tölcsért, le volt ragasztva a sebe de nem bántotta. Másnapra kutya baja sem volt, max zavarta a kötés- de akkor sem bántotta. Ami gond volt vele az annyi volt, hogy mint írtam amúgy is soványka volt és nem akart enni műtét után napokig. Már ott tartottunk, hogy infúziót kell adni neki, de operáció után kb 4 nappal elkezdett eszegetni... Most sem kövér, de szebb mint valaha :-)

2010. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

jól viselte, hmegvolt a műtét, aztán hazavittük, betettük egy nagy dobozba hogy ne tudjon mászkálni mikor ébredezik (előtte voltak a fiúk műtéten, ők is elindultak mikor felébtredtek, aztán menet közben elaludtak) eleinte ki akart jönni, de aztán megbékélt a helyével. persze kivettük pisilni, de utána visszatettük, rengeteget visszaaludt, nem akartuk hogy felmászik valahova és leessen. Egyetlen dolog volt ami nem jött be neki, fújni kellett a sebét Oxicorttal.. na hát attól nagyon félt, egyrészt ugye jellegzetes szaga van, másrészt a spré hangja.. a heg nem látszik, (anya mondta is hogy lehet neki is állatorvvosnál kellett volna szülni, nem látszana a császár nyoma :D )

viszont azóta is fél a spré hangjától, más probléma nem volt. ajánlom neked is, hogy tedd egy nagyobb dobozba ébredezni.

2010. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, ha nem tudsz vele lenni és figyelni rá pár órát, míg teljesen magához tér akkor tényleg tedd olyan helyre, ahonnan nem tud leesni vagy nem tud elmászkálni, mrt amíg ébredeznek addig elég kábák és mégis menni akarnak- de a kandúr ivartalanítás után is gondolom figyeltél erre :-)

első voltam

2010. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kifejezetten jól. Egyszer bepisilt, de utána kidüllöngélt az alaomba. Csak ugrándozni ne hagyd egy ideig. Mi lépcsőket építettünk neki, amin kényelmesen fel-le közlekedhetett az ágyba, fotelba. De sokszor csak megállt ránkbámult és akkor tudtuk, hogy fel kell tenni valahova. Kb. két nap múlva meg már úgy kellett elkapni ki ne szökjön.
2010. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök a biztatásnak, köszönöm szépen. Remélem tényleg nem lesz semmi gond. A kajálással biztos nem lesz nála gond, mert roppant falánk kis mucika.
2010. febr. 24. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Arra számíts, hogy lesz egy kicsi vizelettartási problémája, de csak rövid ideig. És ha hányik egy kcsit ne ijedj meg, normális. Bár ezek az altatás mellékhatásai, ezeket már biztos tudod a kandúr után.


Az én lánycicám egy péntek este volt műtve. Hétvégén még kedvetlen volt és sokat aludt, de hétfőre olyan volt mintha mi sem történt volna. :)

2010. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na! Hogy legyen egy ellenpélda is: Az enyém k.rva szarul viselte! Amúgy sem egyszerű eset! Szabályosan visítozott, amitől én kétségbeesésemben mind a tíz körmömet lerágtam! Kótyagosan kóválygott, és zsörtölődött, mint egy vénasszony!Másnap már csendben volt! A másik cicámmal egyszerre ivartalaníttattam őket! A másik egy angyal volt! Egy ördög, és egy angyal!
2010. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves Előző Válaszoló! Attól félek, hogy az én nősténykém is üvöltözni fog. Mert Ő mindig kiabál. Roppant hangos cica.
2010. febr. 25. 23:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat! Sajnos semmit sem tudtam tenni érte, ami kimondhatatlanul rossz érzés volt! Vánszorgott, miközben visítozott, felugrott a székre, onnan beleszédült fejjel előre az alomtálcába szabályos előre bukfenccel. Annyira vicces is volt, miközben nagyon aggódtam érte! Sosem felejtem el! Hozzáérni nem tudtam, azt nem ngedte napokig, mert húzódott a varrata!

Majd meséld el, hogy a tiéd, hogyan viselte a lábadozást!

2010. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk az első éjszakán. Este kilenckor értünk haza a dokibácsitól, 11-kor ébredt meg. Kétszer pepisilt angyalom, és elég sokat öklendezett. Egész éjjel mászkált, menni kellet utána. 10 percekre elbólintott, de akkor is keresett minket és a rajtunk aludt. Az imént próbált felugrani a radiátorra, segítséggel sikerült is feljutni. Most ott alszik. Már nyalogatotta az alutasakos levét, ami ugye jó jel. Mindent összevetve a körülményekhez képest roppant jól van. Ami aggaszt, hogy a kandúrom fúj és morog rá tegnap este óta. Ez szerintetek miért van???
2010. febr. 27. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!