Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTSETEK! A MACSKÁM NAGYON...

SEGÍTSETEK! A MACSKÁM NAGYON BETEG!?

Figyelt kérdés

11hetes kismacskámat ma reggel a szomszéd kutya megráncigált.Elmentünk orvoshoz és azt mondák hogy eltört pár bordája és agyrázkódása van.Kapott azonban infuziót és fájdalom csillapított vele de annak a hatása elmúlott.Most annyira félek hogy nem tudok aludni se.Folyton sír és ide oda fekszik még felkelni is próbál.Nem tudom mi is lesz vele.Valakinek tapasztalat?

És esetleg PÉCSI ÁLLATORVOSI ÜGYELETEKET vagy amik nem olyan messze vannak tőle tudok mondani?Nagyon nagy szükségem lenne rá.Előre köszönöm a válaszokat hogy segítettetek.


2011. aug. 4. 01:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ha embernek hat, gondolom állatnak is fog."


Hogyne. A macska mája nem tudja lebontani a paracetamollumot például, szóval a macska számára ez halálos méreg, és a legtöbb gyógyszer tartalmazza.


Hatni éppen hat, csak másképpen...

2011. aug. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Hát igen nem véletlenül nem tesztelik a gyógyszereket mindenféle állatokon, olyan kell, ami hasonlóan működik, mint mi, különben lenne badabumm!
2011. aug. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Még nem hívtuk mert elaludt kicsit.Eredetileg kinti macskának terveztük és kertes házban is lakunk.De ezentúl pórázon vezetem.Feltéve ha nem kell elaltatni

Nagyon rossz nézni ahogyan szenved:S

9re holnap van állat orvos shova visszahívtak majd meglátjuk ott mit mondanak .Nagyon félek :s 1hónspjs vsn nálunk kb és nagyon a szívemhez nőtt :S

2011. aug. 4. 02:18
 14/21 anonim ***** válasza:
drukkolok, majd írd h mi a helyzet!!!
2011. aug. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
annyira megvisel mindig, ha ilyet olvasok. Nagyon szorítok nektek!!!
2011. aug. 4. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót (pl rubophen) nem adunk nekik, de az algopyrinből, aminek a hatóanyaga metamizol, lehet nekik adni egy negyedet vagy felet! Egy állatorvos nekem ezt mondta, amikor szükségünk volt rá. Nem lesz semmi baja a cicának.
2011. aug. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Egész este a nappaliban aludtam 2 összetolt fotelben mert nem bírtam fenn aludni.Rengetegszer felsírt.Majd 4-5fele sikerült elaludnom.Reggel anyukám felébresztett.Első kérdésem az volt hogy a macska hogy van.Azt mondta hogy meghalt.A macskám fél 5 kor elhunyt.Pont abban a percben nem voltam mellette.Legalábbis nem voltam ébren.Az állatorvos után jobban volt és azt hittük hogy rendben lesz... még az ügyeletre sem mentünk el mert nagyon reménykedtünk abban hogy felépül.Bár amikor hallottam és láttam ahogy szenved simán beleegyeztem volna az altatásba.

Aztmondta az orvos is hogy ha az agyrázkódást legyőzi akkor sima ügy.

Valószinű belsé vérzése is volt már.

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt és aggódott így az éjszaka közepén.Sokat segített hogy még idegenek is együtt éreztek azon az éjszakán.

2011. aug. 4. 11:12
 18/21 anonim ***** válasza:
sajnálom nagyon a cicát! a szomszédnak szóltál egyébként?
2011. aug. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom!!
2011. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
istenem szegény kiscica és milyen fiatal volt ='( NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON NAGYON sajnálom komolyan elsirtam magam amikor elolvastam hogy : meghalt =""""(
2011. aug. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!