Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicus, akit nemrég fogadtunk...

Cicus, akit nemrég fogadtunk be (kicsi még, pár hetes,5-6) tüsszög, és könnyezik a szeme. Megfázhatott vagy mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
macskanáthás lehet. az viszont baj, mert abba a kiscicák bele is pusztulhatnak. nálunk ugyanez a szitu volt, mert kb. fél hónapja vettünk fel az utcáról egy kiscicát, aki szintén megbetegedett, de az állatorvos napi 2 injekcióval, jóformán 50féle tablettával, vitaminnal megmentette. ami csooda, mert a kiscicák többsége nem éli túl. szerintem szólj az állatorvosnak.
2011. aug. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

macskanátha, vigyázz mert a kicsik belehalhatnak. Állatorvos egyből, de jót tesz a szemének a kamillás törölgetés. De mindenképp állatorvos.


Fogd meg a fülét, ha meleg akkor lázas is. Vigyázz rá!

2011. aug. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szegény, nem gondoltam hogy ilyen rossz a helyzet... Törölgettem, meg törölgetem is a szemét kamillateás vattával, meg aztán levendulással is csináltam. Remélem rendben lesz :(. Meg tudod mondani, hogy mennyi pénz kb az állatorvos ilyen helyzetben (injekciók)? Hogy tudjam kb mire számítsak. A cica amugy bent van, nem szokott kint aludni, nem tudom hogy kaphatta el. Lehet már beteg volt mikor hazahoztam de semmi jele nem volt, csak a szeme volt csipás
2011. aug. 16. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az volt a baj, hogy túl korán el lett választva az anyjától!

Ezeknek a kiscicáknak attól függ, hogy milyen erős az immunrendszere, hogy meddig szopizhattak, mert az anyatejjel szívják magukba az ellenanyagot, attól lesz erős az immunrendszerük! Ezért nem szabad ilyen korán elválasztani.

Utána pedig oltás és megfelelő táplálás, mert az anyatejjel szerzett immunrendszer sem tart örökké!

A tenyésztők 10-12 hetes kor előtt oda sem adják őket!

Csak az állatorvos mentheti meg!

Rohanj vele az orvoshoz!


„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél”!

2011. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem azért nem ilyen rossz a helyzet...mi is az utcán találtunk kiscicát, hazahoztuk, már akkor nagyon csipás volt! Kamillával mostam naponta 3x a szemét ,orrát,mert nagyon csúnya zöld folyt az orrából! Icipici cica volt kb.4hetes lehetett. Vettem neki Whiskas juniort, abban is van vitamin! Eleven volt végig, sokat játszott, ugrált,aludt:):):):) Most gyönyörű egészséges cicus, sokat nőtt, kint van az udvaron,nem benti cica, mostmár éjjel is kint van,most kb.6-7hete van nálunk! Imádjuk és nem kapott sem gyógyszert sem szurit! :)
2011. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!