Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám mostanában gyakran...

A cicám mostanában gyakran "mekeg". Miért?

Figyelt kérdés

Nem rég elmentünk nyaralni, és a szomszéd etette őt, a házban volt addig, nem a szabadban, nehogy elüsse az autó. Perzsacica, nagyon ragaszkodó. Amióta hazajöttünk nem nyávog, hanem olyan mekegő hangot ad ki, ezt eddig is csinálta, de most állandóan, ha ránézek, ha hozzáérek.. mindig. "Mekegés" után vagy közben általában dörgölőzik.

A régi öreg macskám (aki sajnos már elpusztult:() pedig mindig "E" hangot adott ki nyávogás helyett. Mindig azt mondta hogy "E". Nagyon aranyos volt.


2011. aug. 18. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak örül és fel is van háborodva h otthagytátok, az enyém is mekeg, általában ha izgalomban van, pl ha bogárra vadászik v elszáll egy denevér az ablak előtt.

A másik cicám meg ciripel mint egy tücsök :D

2011. aug. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ilyen "wrüü" szerűség? Az én macskám is Wrüüm-mög és nem nyávog. Szerintem ez természetes...:)
2011. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először mi is megijedtünk mikor a kis cicánk nézte az ablakból galabokat és elkezdett "kattogni", de ez normális :) ( ezek szerint)
2011. aug. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell megijedni,semmi baja a cicádnak ő így "beszél " néha. :D
2011. aug. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém akkor mekkent, amikor éhes. Illetve amikor enne valami mást, mint amit a tálkájába tettem éppen :)

Amikor megjövök, szökik kifelé az ajtón. Ha elkaptam és hazahoztam nagyokat dorombol. Ha játszani akar és nem foglalkoznék vele, akkor rohangál és körülírhatatlan nyávogó hangokat hallat. Tud még sírni is, de ezt azt hiszem minden macska tud.


Szóval a mekegés nálam az ehetnék jele. De nem hinném, hogy a Tiéd azért mekeg, mert folyamatosan éhes lenne :D


Szerintem mindem macsek más. Előbb-utóbb kiderül mit is mond.

És valószínű, hogy nagyon örül Neked ;-)

2011. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az én macskámnál ha mekeg akkor:

A)Valahonnan visszaverődik a fény(vonalzó,CD)

B)Ha apám tüsszent(?)

2017. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!