Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez "kínzás" lenne a macskámnak?

Ez "kínzás" lenne a macskámnak?

Figyelt kérdés

2 éves nőstény szobacica. Rendesen kap enni, szoktunk vele játszani, símogatni fésülgetni,stb tehát szerintem nincs elhanyagolva. Viszont anyukám barátja állandóan osztja az észt, hogy szerencsétlen állattal nem is foglalkozok(miközben neki van egy kutyája és három macskája akik van hogy hetekig enni sem kapnak), tiszta depressziós,blablabla...(tutira nem az. eszik, dorombol,játszik,érdeklődik,semmi baja...) néha már anyámnak is annyira belebeszéli ezt a fejébe, hogy kitalálja hoyg "jajj szegénynek milyen rossz itt, ajándékozzuk el valakinek..." én meg már a hajamat tépem...

Most komolyan, én vagyok a hülye? Tényleg rossz egy macskának az, hogy nem kertesházban lakunk, nem mehet oda ahová akar a nagyvilágban, meg amikor nem vagyunk itthon, akkor ki van csukva az előszobába?? :S


2011. aug. 31. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rossz helye annyi biztos és nincs kínozva!!!
2011. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

ez mér lenne kínzás? az az ember nem 100as. nekem van kutyám meg macskám. a macska ugyanúgy mint nállad elvan kényeztetve :D ez nem kínzás. ne foglalkozz vele. ez jó a macskáknak :) csak az nem h nem mehet sehova. itt az anyukám meg az öcsém óvja, még elmenni sem hagyják. felőlem had menjen mert vissza jön. de ez akkorsem kínzás

üdv.

2011. aug. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Neem,dehogy rossz..Amit nem ismer az nem hiányzik neki.

Nyugi,ez miatt ne aggódj.De anyád barátja,igen csak érdekes ember lehet.

2011. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd beleszólni a pasit, Te jól bánsz a cicáddal, ő pedig törődjön a saját állataival.
2011. aug. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem törődök vele, de anyámat eléggé befolyásolja, és félek, hogy egyik nap hazajövök és a macska sehol mert kirakta...:s

2011. aug. 31. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha az anyád barátja így viselkedik és nem gondozza a saját állatait se, jobb, ha a rendőrséghez fordulsz.

Amit a macskáddal teszel, az nem kínzás. Tavaly találtam egy kiscicát a házunk előtt. Bizonytalanul fel-le mászkált a környéken, mint aki eltévedt. Én meg figyeltem őt félórán át, hogy kell-e neki segíteni vagy hazatalál-e magától. (2 hónapos volt)

Végül be is fogadtunk őt, a házba nem, de az udvaron tartottunk őt. Készítettünk neki biztonságos cicaházat, etettünk, ápoltunk, foglalkoztunk is vele. Közben próbáltunk kideríteni, hogy kié lehet, mert különben hogy került volna oda? Az egyik szomszédunknak kiscicái születtek, de a talált cica nem tartozott hozzájuk. Azok nagyon picikék voltak, az anyamacska meg folyton elüldözte szegénykét. Végül 3 hónapos korában sikerült találnunk egy nagyon szerető gazdit, aki sokkal többet tud vele foglalkozni, mint mi: egy 50 év körüli hölgy :)


ennyit a jócselekedetről

2011. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
lennék macska nálatok:D
2011. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak minden gazdi így "kínozná" az állatkáját ahogy te, akkor nem lenne szükség ennyi menhelyre! Minden elismerésem a tied, ne törődj a pasival, lehet, hogy féltékeny, hogy milyen jó sorsa van a cicádnak!
2011. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyan ez a helyzet :/

De nyugi te mindent megadsz neki!

Igazi barátok lehettek a cicussal :D

2011. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogyis kízás! Sőt! Jó élete van. A pasi aki hetekig nem ad enni az állatainak, az a kízás. Föl is jelenteném ha tudnám a nevét! Azonnal. Anyuáddal meg beszélj! Mond el neki, amiket itt olvastál, keress rá cica tartás oldalakra, ő s hagy nézze meg/olvassa el milyen jól van tartva a cicátok. És azt is mond meg neki, ha most kirakja "szegényt" a város kellős közepén, hogy "de jó lesz neki". BIZTOS hogy nem látjátok többé, élve nem!!!

Ha kell, szállj szembe - ott anyukád előtt - ezzel a fickóval! Mond meg neki, hogy az kínzás amit ő csinál, és kérd meg szépen, hogy szálljon le a macskádról! hisztizz, csapkodj, ordibálj ha kell!

2011. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!