Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tennél ebben az esetben?...

Mit tennél ebben az esetben? (Cicafanok, figyelem! )

Figyelt kérdés

Imádom a cicákat. Otthon szüleimnél van is pár, de párommal nemrég beköltöztünk albérletbe a városba. Terveztem hozni a kedvenc cicám, de a főbérlő nem enged macskát/kutyát.

Most pár napra a tudta nélkül velünk van egy kiscica, az otthoni anyacica egyik kölyke, mert egy kollégánk hazaviszi, csak addig is felhoztuk (mire viszi el, akkor nem tudtunk volna hipp-hopp hazaugrani érte a távolság miatt). Annyira megszerettük a cicát, még a párom is, pedig ő eleve ellene volt a macska-témának. Most már ő is azon agyalt, mi lenne, ha megtartanánk a cicát mi, és dugdosnánk. Azaz, ha jön a tulaj körülnézni vagy lakbért szedni, ő elmenne addig valahova a cicával egyébként meg velünk maradna.

Tudom, hogy nem korrekt a tulajjal szemben, szinte biztos, hogy csak álomterv marad, de kíváncsi vagyok, mit szólnak ehhez a vérbeli cicafanok. :)

(egyébként fontolgattuk korábban is, hogy olyan albiba megyünk át, ahol szabad a kisállat, de sajna pangás van, nincs semmi elfogadható bérleti díjú lakás, a mostani meg olyan jó helyen és árban is van...)


2011. szept. 6. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Hú hát ez nehéz kérdés. Mi is egy cicával voltunk így. : ) (ő egy tündéri pixi bob volt) Ha megtudjátok oldani hogy ne legyen látható vagy érezhető bizonyítéka hogy macsek van a laskásban még működhet is. : ) (megjegyzem hogy nem biztos hogy hosszú távon de működhet)
2011. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lavignefan 12 válasza :)


Szerintem a kiscica maradjon mindenképp, ha nagyon szeretitek :), és csak dugdossátok. Az én macskám nem egyszer bent alszik a szüleim tudta nélkül a szobában... szóval meg lehet oldani. És ha jön a főbérlő, akkor nem szabad engedni, hogy előjöjjön. Szerintem meg lehet csinálni :)


Sok sikert hozzá!!!

2011. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Hááát sztem keresned kéne egy másik albit, v esetleg felajánlani a tulajnak h fizettek x ezerrel többet/hó, és minden kárt amit a macska esetleg csinál, és ezt akár írásba is adjátok!
2011. szept. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is támogatom, hogy tartsátok meg a cicát, de csak akkor ha átgondoltok minden esetet. Pl. hogy mi lesz akkor, ha lebuktok és a főbérlő azt mondja a macskának mennie kell? Mentek ti is új albérletbe, vagy elajándékozzátok a macskát? Ha az utóbbi akkor nektek is és a cicának is jobb lenne érzelmileg ha már most elajándékoznátok. Nehéz kérdés, alaposan és felelősségteljesen kell döntenetek a cica érdekeit is szem előtt tartva. Én szurkolok, hogy találjatok megoldást és veletek maradhasson a cicus :) Majd írd meg, hogy döntöttetek :))
2011. szept. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy néz ki, hogy sajnos elmegy a cica. :( Bújtatni hosszú távon nem lehet, ráadásul már volt olyan, hogy a tulaj akkor jött, mikor nem voltunk itthon (alá kellett valamit íratni vele, és neki akkor volt jó, mikor mi melóban voltunk- mivel van kulcsa, így volt megoldva). Ha lakbért jön szedni, könnyen lehet, hogy olyankor jönne, mikor dolgozunk, akkor pedig hova bújtassuk a cicát? Elzárni sem lehet, mert ha zörejt hall, biztos elárulná magát a nyávogással. :(

Csak az működne, ha rögtön tudnánk költözni máshová... Bújtam is a netet tegnap, de semmi...

Ha még lenne idő a latolgatásra, de a kolléga holnap reggel vinné a cicát, megy haza.

Annyira ragaszkodom a cicához, talán nem szabadott volna még erre a pár napra sem elhozni... Biztos, hogy az is közrejátszik, hogy kedvenc otthoni cicám is hiányzik... A cica viszont már vagy egy hónapja oda volt ígérve. Kertes házba kerülne egy cicabarát nénihez... Olyan kis izgága cicus, otthon is örökké kint rohangált az udvaron a testvéreivel. Próbálok úgy állni hozzá, hogy neki a természeténél fogva jobb egy kertes ház, mint egy panellakás. Ugyanakkor könnyezem és félek a holnaptól, mert oda kell adni...

Párom, aki nem is szerette eddig a cicákat, most simogatja, ágyba engedi... Ez a kiscica egészen új oldalát hozta ki belőle, mondta is, olyan cica nem lesz több, mint ez... :(

Egy rakás sz*rnak érzem most magam...

2011. szept. 7. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Most látom 5-kor volt az utolso komment,de nem baj.Szoval macska csak akkor,ha egy életre.El se tudod képzelni,mennyire meg lehet szeretni és viszont és a szakitás fájdalmasabb még egy emberi kapcsolatnál is.Veled érzek,nagyon szeretem őket,de sajna csak akkor szabad válalni,ha egy életre válalod.
2011. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

(én vagyok a kérdező, másik profilból)

Vállaltam volna, egy életre. :( De rajtam kívül álló okok miatt nem lehetett... Ha még várhatott volna a dolog, ha lett volna lehetőségem személyesen puhítani a tulajt... :(

A cicát elvitték. Reggel jöttünk haza munkából, jött a kolléga is. Iszonyat sokat sírtam, nagyon bánom a dolgot, ugyanakkor tudom, hogy jó helyre került. Időközben felhívtuk, a cicus megérkezett és ismerkedik új helyével. Már mindent előkészítettek neki.

Párommal megbeszéltük, egyelőre nem kérdezzük meg a tulajt ebben a témában, szerintem meg is hibbannánk, ha most meg beleegyezne, viszont a cica már nincs velünk...

4 napig volt csak itt, de elképesztően megszerettük...

2011. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!