Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanítása?...

Nőstény macska ivartalanítása? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés

Holnap megyek az állatorvosokhoz körbekérdezni.

Mit kérdezzek tőlük? Fogós kérdések vagy valami? Szeretnék jó szakembert választani. Mit érdemes megkérdezni tőlük?


2011. szept. 8. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
nem nagyon van mit kérdezni... elég szimpla műtét, nagyon ritkán van valami gond, szóval én nem aggódnék.
2011. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
javaslom olyan helyre vidd, ahol géppel altatnak, de tényleg rutinműtét , max 1/2 óra
2011. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó köszönöm. Itt szép,tiszta rendelők vannak,mind a 3 dokit ismerem,csak nehezen döntök ezért holnap elmegyek mindegyikhez ezért tettem fel a kérdést.
2011. szept. 8. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Műtét után figyelni kell a seb épülését,a varratot kipiszkálhatja a macsek,mivel nyalogatja.A nyalogatás még gyulladást is előidézhet,tehát valószínűleg műanyag gallért kell feltenni,erről esetleg érdemes a dokival beszélni.Más nem jut eszembe.
2011. szept. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én nőstény cicámat is ivartalinották. Szerintem felesleges kérdezősködjél, nem nagy dolog az egész. Egy órát tartott a műtét. Kevés nagyon az esélye a komplikációknak, rutin műtét. Nem kapott gallért, csak bekenték valami fehér szinű anyaggal a bevarrt részt, a hasiján, ahol leborotválták a szőrt. Ezt a fehér valamit nem nyalta le, idővel lekopott, gyógyszer szaga volt. Szegényke másfél napig nem evett, nem ivott semmit, csak feküdt. Aztán meg csak vizet ivott fél napig. Le fog soványodni, ne ijedjél meg. Visszahizza, ha felépült.
2011. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is szeretném ivartalanítani a nőstény cicámat. A doki azt mondta, hogy nem vállalja. A város legjobb orvosi rendelőjének egyik orvosa. Minden ismerősöm oda viszi a házi kedvencet, és korábbi tapasztalatok alapján én is adok a szavára.


Azt mondta, hogy csak tavasszal, ill. legkorábban tél végén műt. Ez attól függ mikor ivarérett. Az enyém pedig kb. november környékén válik azzá. Télen viszont nyugalmi periódus van, úgyhogy nem fog tüzelni.


Nem indokolta különösebben a döntését, egyszerűen csak azt mondta, hogy tél végén, tavasz elején javasolt a műtét. Gondolom arra idősebb és erősebb lesz a kislány, illetve tavasszal mindenki (így talán a cica is) tele lesz energiával. Nem tudom. Mindenesetre az én cicám műtétét elhalasztották.


Nem tudom, hogy a tiéd ivarérett-e, vagy csak mostanában válik azzá. De talán nem hülyeség kivárni a február végét...


Egyébként nekem is azt mondták, hogy rutin műtét. Aggódni nem kell, viszont a kislányoknál elhúzódhat néhány napig a felépülés. Célszerű péntekre időzíteni, hogy hétvégén vele lehess, vagy szabadságot kivenni - vagy hagyni a fenébe az érzéseit, és csodálkozni, hogy harap/karmol és "olyan vad" a cica...


Bármikor is műtik, maradj mellette! Bocs, hogy ilyet is leírok. A kérdésedből ítélve ezt Neked nyilván nem kell mondani. Másoknak viszont ez nem olyan magától értetődő dolog sajnos.

2011. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!