Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tart egy nőstény...

Meddig tart egy nőstény macska ivartalanítása ha nem lép fel semmi komplikáció?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Maga a műtét az úgy 1 óra, amíg felébred, az 2-3 óra még. Utána egész nap kóvályogni fog meg tántorogni. A teljes gyógyulás nálunk úgy 2 hét volt varratszedéssel együtt, utána teljesen olyan volt mint azelőtt.
2011. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Maga a műtét? Altatással kb. 20 perc-fél óra alatt megvan.

Legalábbis nálunk így volt. Aztán másnap már jól volt a cica, utána minden nap egyre kevésbé lehetett észrevenni bármit a beavatkozásból. A 10. napon kellett visszamenni varratszedésre (már amennyi maradt, mert a cica is rágcsálta:), az kb. fél perc és azóta kutyabaja a cicusnak:)

2011. szept. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A műtét 1 órás volt, s már a hazafelé úton felébredt a cicus. Egész nap nagyon kómás volt, de egyben nagyon aranyos is. Mint aki füvet szívott, és a hatalmasra kitágult pupillán nem kell megrémülni. (én kezdetben megijedtem, de mondták, hogy ez normális...)

A varratokat nálunk nem bántotta a cicus, mivel a doki leragasztotta (nem szorosan, alatta levegőzött, a 2 oldalán fogta a ragasztó, hogy ne tudja rágni a cérnát). Ez pár nap után leesett, onnantól kezdve pedig nem igen bántotta. kb 10 nap után entünk varratszedésre, ott is kapott érzéstelenítést - ez volt 5-10 perc. Semmi az egész, s a szőr is nőni kezd elég hamar.

Arra oda kell figyelni, hogy a műtét előtti este már ne kapjon se enni, csak inni, aznap pedig a vizet is el kell tőle venni. (ha jól emlékszem)

Én nagyon izgultam, de mostmár látom, hogy nem kellett volna. Ha profi szakemberekre bízod, a cica jó helyen lesz!

2011. szept. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gors és hasznos válaszokat. Még annyi, h ő kinti macska. Nem lesz vele gond? Mert anyum nem akarja beengedni még első éjszakára se :/
2011. szept. 11. 16:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
pedig be kellene! egy friss műtét után veszélyes kint lennie,beleakadhat bármibe amíg ki nem megy az altató,és akkor volt ci-nincs ci. inkább engedd be valahogy-ki lehet bírni.
2011. szept. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Majd ha az állatorvostól hallja akkor megenyhül és bent lehet biztos :) köszi!
2011. szept. 11. 17:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 30perc volt és a doki olyan varratot csinált amin csak a csomo volt kinnt és önoldodó.Ezért csak felülvizsgálatra kellett menni hogy szépen begyogyult-e.Nekünk miután hazavittük 1-2 órával ébredt fel de azt mondta a doki addig ne engedjük ki a hordozobol mig rendesen magához nem tér.Mi megsajnáltuk ,kiengedtük de mindehova fel akart ugrálni pedig még menni sem birt szoval visszaraktam és ugy hagytam nyitva hogy ne férjen ki csak én tudjam simogatni.Másnapra teljesen magához tért kicsit nyalogatta magát meg aludt szinte egész nap de hamar helyrejött.
2011. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Hosszú lesz, előre is bocsi :) De még nagyon friss az élményem.

Egy hónapja vittem én is a cicát műteni. Délelőtt 10-re mentem és 10.05-kor már aludt is. Ijesztő volt mert nyitott szemmel alszik. 10.45-re kellett visszamennem érte (itt nem volt váró ahol megvárhattam volna). Mire visszaértem a doki már rég befejezte a műtétet. Addigra már egy kis kutya is ott volt akit épp beoltottak.

Nagyon rendes volt a doki, mert felkészített mindenre. Egy hétig nem engedhettem volna ki, mert nem szaladgálhat ne hogy felszakadjon a varrat. És ha kinn van bármi után megindulhat. Benn kevesebb inger éri, és nem kezd el futkározni.

Az a nap egyébként számomra rémes volt. Két és fél órával később kezdett csak éledezni. És egész nap nem volt magánál. Minden lépésnél elesett, mérges is volt, mert nem értette mi történik vele. Morgott, hatalmasakat nyávogott, mint mikor támadni készül egy cica. Nagyon rossz volt látni, hogy ennyire nincs magánál. Aztán fel akart ugrani az ágyamra, amit ugye nem kéne a friss varratokkal, pláne nem úgy hogy alig áll a lábán. Végül felraktam én, mert láttam hogy nem tántorít a szándékától. Akkor megnyugodott és órákra vissza aludt. Nem szabad neki enni, inni adni amíg nincs teljesen magánál, mert félre nyelhet. Mint mondtam 10-kor műtötték, és az enyém csak másnap hajnal 4-re tért teljesen magához, amikor már kiengedtem a szobából, mert stabilan állt a lábán. És akkor adtam neki enni és inni is.

Amire figyelj: olyan párnát vagy rongyot tegyetek a cica alá amit nem sajnáltok, mert a műtét után nagy valószínűséggel össze fogja pisilni magát, mivel nem tudja irányítani az izmait. Az enyém kétszer is maga alá pisilt.

És már a műtét előtti este is be kell, hogy engedjétek. Két dolog miatt, a macskák megérzik, hogy készülsz valamire és meglép. Ez a doki tapasztalata. A másik meg, akárcsak az emberek a cicák sem ehetnek műtét előtt. És ha kinn van, akkor tud enni - a szomszéd cica tálkájából vagy egeret fog. Az enyém előtte este 6-kor ehetett utoljára, és reggel 6-kor a vizet is el kellett tőle vennem, mert onnantól kezdve nem is ihatott. Rémesen nehéz volt a műtét előtti éjszaka, mert ki akart menni és éhes is volt. Utána arra figyeljetek, hogy ne ugorjon magasra. Egyébként másnap már remekül lesz. De nem mehet ki! Én végül nem tartottam be az egy hét "karantént", mert már nagyon depis volt a cica, hogy nem mehet ki. Végül a műtét utáni 4-dik napon kiengedtem. Szerencsére jó idő volt, így nem féltettem, hogy megfázik vagy ráfekszik valami vizesre a borotvált hasával. Mi felszívódó varratot kaptunk így vissza se kellett menni. A cica magának levette a tapaszt egy hét után. És akkor már nyoma se volt a varratnak.

Ne haragudj a kis regényért:) Csak gondoltam így te is könnyebben felkészülhetsz rá lelkileg.

2011. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, túl vagyunk rajta, holnap már varratszedésre viszem :)
2011. szept. 26. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!