Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha augusztus 15. -én született...

Ha augusztus 15. -én született a kiscica akit lefoglaltunk, szerintetek mikor érdemes elhozni? A gazdi azt mondta akár október közepén is lehet már. Szerintetek?

Figyelt kérdés

és még.. Mire kell figyelni egy ilyen kicsi cicánál? Van már egy, de ő 4 hónaposan került hozzánk, szóval egyáltalán nem volt ilyen kicsi és emlékszem az elején 3 hétig nem is voltam vele, mert el kellett utaznom.. mindegy.

Szóval összeszoktatnom is kell majd őket és mindenképp kellene pár hasznos tanács, hogy fel tudjunk rá készülni és mindenki jól érezze magát :D


2011. szept. 17. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
8 hetesen érdemes elválasztani az anyjától! Ha elviszitek, mindenképpen ha a régi macskátokkal ismerkedik, legyetek ott. A "főnök" úgy is az idősebb macska lesz, ez egyértelmű. De idővel megbarátkoznak. Figyeljetek a megfelelő táplálásra, és persze hogy mindkét macskával foglalkozzatok és nem lesz féltékenykedés. Nekem is van 4 macskám, különböző időközönként kerültek hozzám, na meg persze korban is eltérnek egymástól, de mindegyik jól beilleszkedett és aránylag hamar. Üdv.
2011. szept. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 hetes kora előtt semmiképpen se hozd el. Milyen cicáról lenne szó? Fajtatiszta vagy keverék? Mert ha tenyésztőtöl hozod, akkor ő úgy is tudja, hogy mikor van ott az ideje, de ha egy "tapasztalatlantól" hoznád, akkor mond meg neki, hogy szeretnéd megvárni, hogy 10 hetes legyen. (valamelyik tenyésztő csak 12 hetes korában engedi a cicust új otthonába)

Az összeszoktatásról: először legyenek külön szobában, hogy az új cicus is átvegye a ti szagotokat, s napjában többször is vigyétek át a kicsit a nagyhoz a ti felügyeletetek alatt. Ha minden okés, néhány napon belül már együtt is lehetnek. :)

2011. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
7 hetesen kell elhozni. ez biztos mert apukám állatorvos anyukám meg állatmenhelyen dolgozik
2011. szept. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi tenyésztőnktől 3 hónap elteltével lehetett elhozni.
2011. szept. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtöl hozzuk a cicát, ma reggel találtam a hirdetést, delhívtuk, odamentünk, lefoglaltuk és várunk. Azt beszéltük most, hogy október 15.-én fogjuk elhozni, bár ez még nem biztos. utána héten van a szülinapom, és dátum szerint 2 hónapos lesz a cica ugye, de hetekben számolva már majdnem 9 hetes lesz :D

itt egy kép róla :D

[link]

2011. szept. 17. 17:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez a cicamica nagyon nagy, én többnek mondanám, mint egy hónaposnak. Gyönyörű : ) Minél többet van anyucival, annál jobb, az október 15. pedig reális dátum.
2011. szept. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ign, nekem is szokatlanul nagynak tűntek a picik és a hirdetésben az volt hogy már most két hónaposak, de az csak arra vonatkozott, hogy majd akkor lehet őket elhozni, mindenesetre csak napról napra jobban erősödik a tudat, hogy lesz egy új cicánk, nem bizonytalanodunk el, hogy még egy hónapot várni kell, szóval nem csak hirtelen felindulás, amit később megbánunk. Ő, aki a képen van párom tenyerében, volt a legaktívabb, a legbolondosabb, játszadozott, "megtámadta" a kishugait is meg anyucit is.. Egyből látszott rajta, hogy életrevaló cica és talán a mi kis egyke utolsóként elhozott, annak ellenére igen karakán másfél éves nőstényünkkel jól kijönnek majd, felvidítják egymást. Én azt gondolom, de lehet hogy tévedek, hgy jobb ha ketten vannak, mintha egyedül van bezárva délelőtt. Jujj alig várom már. Ugye milyen édi?
2011. szept. 17. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!