Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes ivartalaníttatni a...

Érdemes ivartalaníttatni a cicánkat?

Figyelt kérdés

Két éves kandúr cicánk van. Mostanában egyre több harci sérülést szed össze, a párzási időszak miatt gondolom a többi kandúrral verekszik, ill. hiába eszik ugyanannyit, mint korábban, nagyon lefogyott. Gondoltunk arra, hogy ivartalaníttatjuk, azoktól kérdezném, akinek a cicája átesett már ilyenen: voltak szövődmények? Mekkora az esélye, hogy valami komplikáció lép fel a műtét során? Meg fog változni a viselkedése? És ha igen, hogyan? (egérfogás miatt tartjuk főképp, de félünk, hogy így el fogja veszíteni az érdeklődését, amúgy nagyon jó egerésző!) Nem fog elhízni? (sokszor hallottam, h ivartalanított cicáknál ez történik) Mennyi idő a gyógyulás?


Köszönöm!


2009. ápr. 24. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nekünk két kandúrunk is ivartalanított. Tehát van tapasztalatom.

Amikor elvittük az orvoshoz ivartalanításra, és túlesett a műtéten, kb. fél óra múlva, mikor felébredt már evett és játszott. Egyátalán nem fájt/vérzett neki.

Semmilyen szövődménye nem volt. Igen,meg fog változni valószínűleg. Pl. játékosabb,hízelgősebb lesz, de az egeret a mi cicáink ivartalanítás után is ugyanúgy megfogják. Sőt...több idő van ilyenekre,mert nem kell a lányok után jártélniuk:) Ha jól van etetve,akkor nem fog elhízni. Főleg ha kijárós lemozogja a felesleget.

Az ivartalanításnak csak jó oldala van!

2009. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Tökéletesen igaza van az előttem válaszolónak. Kandúroknál ez egy kis beavatkozás, nincs kockázata. Csak jó irányba változik meg a viselkedése: nem szökik, nem lesz domináns más kandúrokkal, emiatt nem verik el. A hormonszintje fog csak csökkenni, ami miatt nyugodtabb lesz. Vadászni ugyanúgy fog, hisz az nem a hormonszintjétől függ. Azonkívül egy csomó betegségtől megmenekül, tovább élhet. Nem hízik el, ha ugyanúgy eteted, mint eddig.
2009. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Tudom, hogy le leszek pontozva, de azért leírom...ha megkérdeznéd, ő mit szeretne? Nem egy tárgyról beszélünk ugyanis...
2009. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Bár az egerészésre ez nem tér ki, de szerintem attól még fog egerészni. Kérdezz meg a biztonség kedvéért egy állatorvost.

2009. ápr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont arról van szó, hogy a macska mit szeretne! Nem szeretne szökni a rosszul értelmezett fajfenntartási ösztöne miatt, mert 1. elütheti egy autó 2. folyamatosan megtépik más cicák, ezt biztosan nem kedveli 3. fölösleges veszélnynek teszi ki magát a miatt, hogy elhagyja a saját területét. Nem szeretne ivarszervi daganatokat. Szülni végképp nem szeretne. A leendő kölykeit elveszíteni sem szeretné vagy rossz helyen tudni. A nemi aktust végképp nem szeretné, mert az fájdalmas a nőstény számára....
2009. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én is ivartalaníttattam a kandúrom, csak jót tett neki. Ahogy kiment az altató hatása műtét után, már semmi baja sem volt, evett és ment csavarogni, ahogy szokott.. :)) Bizonyos rögzült viselkedési formák nem változnak meg az ivartalanítástól, ha egerészni szeret, nem lesz tunya, nem változik meg az érdeklődése, csak a lányok után nem fog járni (persze, csavarogni igen, mint minden rendes macska) és jóval kevesebb harci sebet hoz majd haza, kövér se lesz, ha a súlyának, korának megfelelő mennyiséget kapja:)
2009. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! :) Azt hiszem hétfőn felhívom a dokit egy időpontért :)
2009. ápr. 24. 13:57
 8/10 Gyakori válaszok válasza:
30%
Szerintem a hímet esetleg megéri.A nőstényt az én véleményem szerint nem.Nincs jogunk hogy meg fosszuk a kis cicákat az élettől. xD
2009. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Remélem csak viccből írtad, hogy a lánycicákat nem kell ivartalanítani!:O

Szerinted méltó egy kiscica életéhez ha utcára születik vagy később kerül oda???

2009. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat az előző hsz. nem ide tartozik.
2009. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!