Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassuk le a cicánka...

Hogyan szoktassuk le a cicánkat az asztalra való felugrálásról és lopkodásról?

Figyelt kérdés
11 hónapos sziámi cicánk van, és kb 2 hónapja kitalálta,h felugrik az asztalra és a konyhaszekrényre és lopkod onnan. utána kikap, de tudjuk,h ez nem megoldás, mert nem ért belőle, csak fél utána tőlünk. a "vízzel spricceljük le" megoldás azért nem jó, mert mindig akkor csinálja, mikor nem látjuk. mindig whiskast kap enni,és mégis alig eszik, de szerintem nem a kaja miatt lop, mert a mosogatószivacsomat is ellopja.
2011. szept. 12. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mikor felugrok vágod szájba kistányérral h essen le :D
2011. szept. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Annó mi összetekert újsággal kergettük végig a házon, kapott egyszer kétszer, de megtanulta hogy nem kell felmenni az asztalra
2011. szept. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állítólag a lopós macskát nem lehet lenevelni a lopkodásról.
2011. szept. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

unatkozik

ráunt a whiskasra és pörkölt kéne nokedlivel


Azonnal (nem utána!) rá kell ordítani, nyajklevest kell adni, mellévágni valami műanyagedényt, ha lebukik. Dicsérni, sajnálni tilos. Öntelt macska, istennek képzeli magát. Nem kell félteni, nem lesz szívbajos. De az asztal, pult TABU! A konyhában kusoljon.


És legfőképp nem visszük kísértésbe, nem hagyunk elöl kaját. Ez viszont a te bűnöd :)

2011. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig sutyizik, akkor szerelj fel egy kamerát, és amikor felugrik az asztalra csörgesd meg az edényeket valami spárgával a szellőzőn át.


Ha tudtok, szereljetek fel mozgásérzékelőt ami az asztallap szintjén van, és ha ugrik, elindítja a bekapcsolt magnón a Hééé, Takarodj onnan-t edénycsörgéssel kísérten.

2011. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
sima 200 forintos egérfogóba szalámit és hagyd az asztalon. 1x 2x rácsap az orrára és leszokik az asztalról. tul nagyot nem csap rá de kicsit fáj neki és ez elég.
2011. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én csak erélyesen rászóltam, hogy NEM SZABAD, és megtanulta. Mindig a "nem szabad"-ot használtam, és ugyan olyan hangsúllyal mondtam, akkor is, ha a kanapéra vagy az ágyba akart bemászni.

Nem kell megütni, eléggé megijed attól is, ha rászólsz.

2011. szept. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Nyakon kell vágni, amíg meg nem tanulja.
2011. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem lopkodja, hanem játszani akar vele, a játék része ez, "foglyul ejti, levadássza" a cuccokat. Szerintem szerezz be neki labdákat, wc papír gurigát, papírgalacsint, ezekkel eljátszik, így elterelődik a figyelme a többiről, vagy legalábbis kevesebbszer támad majd kedve konyhaasztalozni.


Nekünk viszont bevált a vízipisztoly, elment a tiltott dolgoktól a kedve (nem csak akkor, amikor nem figyelünk, mert bizonyis nyomokat hagy, ha tilosban jár, de nem veszünk észre ilyesmit egy ideje :) )



(Bocsi, nagyon off, és nem kötözködésből, hanem a érted és a cicádért mondom: a whiskas nem egészséges táp, kicsit olvasgass itt, melyik márka a jó neki.)

2011. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos tanácsot. nyakon vágni nem szeretném, hisz pont ezt szeretném elkerülni. a rászólással is az a problémám,h utólag hiába szólok rá. egyenlőre az egércsapdás trükköt próbáljuk ki, és mintha lenne eredménye. a játékból lopkodás azért nem elfogadható, mert van neki csomó játéka, sőt a gyerekek játékaiból is folyamatosan kölcsönvesz :-) a whiskasra pedig utána olvasok, én azt hittem eddig,h az a legjobb neki. a házi kosztot pedig akkor sem eszi meg, ha már éhes.
2011. szept. 18. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!