Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítása...

Lány cica ivartalanítása utáni ápolgatás, hogyan tehetném neki könnyebbé?

Figyelt kérdés

Jövőhét kedden viszem az 5 hónapos lány cicámat ivartalanítani, és hallottam hogy utána 1 napig teljes kóma. És arról érdeklődnék, hogy ilyenkor, hogy lehet neki segíteni, hogy viszonylag kellemesebben gyógyulgasson. Pl. ő vagy az ágyamban vagy a székemben szokott aludni...hát mellettem most biztos nem lenne annyira biztonságos, de mondjuk a székre feltegyem ilyen kábult állapotban? vagy inkább vegyem elő a kosarát, amit sose használt és oda tegyem a földre. a megszokott helyen hagyjam a táljait, alomtálcát, vagy tegyem a közelébe? simogassam nyugtatás céljából, vagy megvárjam amíg ő keresi a társaságomat? Mennyit kapjon inni, enni? Úgy tudom h kevesebbet kell adni neki mint amúgy, mert különben behánynak...egyáltalán mikor adjak neki enni? tegyem ki és ha kell odamegy, vagy várjak inkább 1 napot a biztonság kedvéért, amikor teljesen kitisztul a feje?

Meg mivel kicsit messzire visszük ivartalanítani (mivel a tenyésztő orvosához visszük, mert ő fizeti)ezért aggódok a kocsi út miatt hazafele. Amúgy jól viseli, de altatás után biztos lesznek gondok.


Bocsi ha hosszúra sikerült, csak még nem volt ilyen élményem, és már előre aggódok, a lehető legkevesebb kellemetlenséget szeretnék neki, mert nagyon szeretem :)


2011. szept. 20. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs 1nap kóma. Addig nehezebb,amíg nem ébred fel teljesen. Addig figyelj,hogy melegben legyen és ne adj neki semmit.

Ha felébredt (biztosan mozog) akkor ihat. Másnap már ehet is. Az enyémek másnap már rohangáltak mint előtte.

2011. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szinte mindent tudsz, valóban egy napig kába lesz, ne tedd még székre sem. valószínű hány is egyet, de mivel üres a gyomra csak egy kis lenyelt nyálat. be is pisilhet. ne erőltesd az almot,inkább takarítsd fel.

az altatásból elég hamar felébred, de nem tud magáról és bevadulhat. csak biztonságosan zárt cicahordozóban szállítsátok.

mi 10 percre lakunk az állatorvostól mégis a kapuban kiugrott a kezemből és tigrisugrásban vetődtem utána a szomszédék tujái közé...:)

simizzed, de különösebb pátyolgatásra nincs szükség.

ha megy dűlöngélni fog, és lehet , hogy bármelyik pillanatban elalszik ott ahol van.

egy nap és olyan, mint volt.arra ügyelj, hogy a varratokat ne tépje ki.

2011. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, van cicahordozóm úgyhogy ezzel nem lesz gond :) ment a zöld kéz mindkettőtöknek :)
2011. szept. 20. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hátha tudok én is pár dolgot még mondani:


Amikor mi hazahoztuk a lány cicánkat a dokitól,itthon kivettem a macskahordozóból, és a földre raktam a cicust, egy olyan fóliára, -amit falfestéskor szoktak a földre leteríteni- hogy ha bepisil, akkor ne a szőnyegre menjen.


A doki azt mondta, hogy 2-3 óra múlva fog magához térni, 9kor volt reggel a műtét, a cica olyan délután 3-4 óra fele kezdett éledezni, minden macskánál más, ne ijedj meg, ha a te cicád is később kezd ébredezni esetleg.


Amikor felébredt, elkezdett először csak kúszni a földön, majd össze-vissza dölöngélt, próbált menni. Ilyenkor fontos, hogy figyelj rá, mert az én macskám megpróbált pl. a fotelbe felugrani, hát gondolhatod, mi lett volna, ha hagyom...


A doki azt tanácsolta, hogy a műtét napján egyáltalán ne kapjon enni, csak egy kis vizet adtam neki a műtét után, miután már magához tért. Másnap adtam neki enni, de nem kellett neki, ez is normális, ha a műtét után 1-2 napig nem eszik.


Este kint aludt az előszobában a fekhelyén, semmi gond nem volt, az almot közel tettük hozzá, hogy könnyen megtalálja.


Szerintem szerezzetek be műanyag gallért, hogy ne tudja piszkálni a sebet. Nekünk a doki azt mondta, hogy elég, ha egy régi póló ujját levágom, és azt húzom a macska testére, természetesen a macskám 1 perc alatt letépte magáról...


Így ennyi jutott most eszembe, nyugodtan kérdezz, ha még érdekel valami! :)

2011. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt az utolsó válasz az enyém: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2194892-medd..


Remélem segítettem:)

2011. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, minden válasz segít :) főleg, hogy fel kell készülnöm rá, hogy mennyire rosszul lesz... már most bűntudatom van, ahogy itt fekszik mellettem, hogy szegényke még nem is sejti milyen "merénylet" készül ellene. De tudom, hogy az a helyes ha megcsináljuk a műtétet :)
2011. szept. 20. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!