Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány cica ivartalanítása után...

Lány cica ivartalanítása után ez normális?

Figyelt kérdés

6 hónapos lány cicánkat három napja ivartalníttattuk. Úgy tudom (legalábbis a vágás méretéből ítélve), hogy csak a petefészkeit kötötték vagy vágták el, a méhét bent hagyták. Az állatorvos azt mondta, ez utóbbit csak vemhesség esetén veszi ki, műtét után pedig mondta, hogy nem volt terhes.

A cica jól van, sokat dorombol, eszik rendesen és bár még nem futkározik annyit, mint régen, de már egyre magabiztosabban mozog.

Viszont közvetlenül a varratok alatt kialakult egy kisebbfajta duzzanat. Tul.képpen csomónak mondhatnám, de nem kemény, és nem is zavarja a cicát, ha hozzányúlunk. Akkora amúgy, mint egy fürjtojás. Mi lehet szerintetek??? Aggódom, de egyelőre nem akarom őt az állatorvoshoz visszavinni, mert az újabb stressz lenne, ráadásul ő maga jól van. A csomót tegnap vettem észre.

A műtét kb. 13.000 volt - ennyiért csak nem végeznek rossz munkát... (?)


2010. szept. 26. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lehet az. Nem hiszem, hogy komoly dolog. Esetleg hívd fel az állatorvost és kérdezd meg.

Az én cicámat januárban ivartalanították, de nála nem volt ilyen. A mi műtétünk közel 30.000Ft-ba került, igaz mindenből a legjobbat (és ezért drágábbat) kértük.

2010. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Itt igaziból nem volt választási lehetőség, drágább vagy olcsóbb eljárás, és a tájékoztatás sem volt a legjobb, pedig egy jól felszerelt állatkórházról van szó. Az állatorvos (több is van, csak most épp ez volt ott) nem szimpi...

... A harmincezret én kicsit soknak érzem, sztem ennek a töredékéért is meg kell(ene) csinálni JÓL a műtét. A másik fontos dolog pedig a helyes tájékoztatás - amiből nekünk ennél az orvosnál nem jutott.

2010. szept. 26. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Én felhívnám az állatkórházat és megkérdezném, hogy ez normális-e. Egyik lány cicánknál sem emlékszem ilyen duzzanatra ivartalanítás után...
2010. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aki esetleg tud még segíteni, az írjon nyugodtan!!!
2010. szept. 26. 16:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Telefonálj be a kórházba,és kérd az orvod aki csinálta,megkérdezed tőle,hogy normális e?Amennyiben nem vidd vissza,mert akkor lehet ők csináltak rosszul valamit.Miénket is ivartalanították,de semmi baja nem volt utána.Lehet,hogy egy belső varrat gyulladt be..
2010. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Közvetlenül a sebnél van? mert akkor tályog. Genny összegyűlt benne. Ha kifakad, akkor beleragadhat a szőrébe, amit meg ki fog magának tépkedni (az én cicám ezt csinálta).

Ha elviszed dokihoz, akkor egy injekciós tűvel leszívja neki, de az is lehet, hogy pár napon belül elkezd felszívódni.

Mint mondtam, ha kifakad, akkor beleragad a szőrébe, ilyenkor ne hagyd, hogy megszáradjon, mosd le neki, törölgesd vizes ruhával stb. nyomkodd ki a gennyet...

2010. szept. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mi lett végül a cicával? Az enyémmel ugyanez a helyzet, a seb ALATT alakult ki egy duzzanat, bár látszólag semmi baja nincs, eszik, iszik, dorombol, szaladgál. A seb már teljesen behegedt, varratszedéskor az orvos azt mondta, ha továbbra sem tűnik el, vissza kell vinni. Azóta kicsit lejjebb ment, de félek, hogy újra meg akarják majd műteni, pedig azt biztosan nem szeretné.
2015. febr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: emlékeim szerint nem kellett visszavinni, elmúlt magától a csomó. :) Viszont a cica sajnos már nincsen meg, a kérdés kiírása után kb. egy évvel elveszett. :((
2015. febr. 19. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!