Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbetegedhetek más kerti...

Megbetegedhetek más kerti cicáitól?

Figyelt kérdés

Földszinti lakásba lakunk, és a szemközti kertes ház 2 cicáját az egyik ex-lakó még kisebb -pár hónapos- korukban elkezdte odaszoktatni, azóta pedig elköltöztek , a cicusok maradtak és már a kertes ház 'gazdijának' is szóltunk, hogy átjárnak, és egyesek hiszik hogy jótékonykodnak és mindenféle 'nem nekik való szeméttel' etetik őket az udvaron... Azóta már a másik szomszéd ház macskái is odaszoktak, meg egy kóbor is...

Nos ez a 2 cica szokott kapni tőlem is enni, mert nagyon éhesek szoktak lenni, és az erkélyre esténként be is szoktak járni, de a házban meg már szóltak érte, hogy ne legyenek etetve. A kérdés tehát az, hogy mivel én nem tudom hogy ezek a cicusok be lettek-e oltva, meghogy mit és mennyit és hol esznek még, azt viszont igen

hogy naponta megkapják a tejbe áztatott vagy csak száraz kenyér adagjukat, meg 1x-1x 1-2 hetente az 5 napos büdös/romlásnak indult hús adagjukat, akkor én most veszélyben vagyok??

Mármint amiatt, hogy ezeket a sz.rokat biztos megrágcsálják, mert a többi macs+a kóbor cica is megy 'a vájuhoz' ha megjelenik az illető etető, és az általuk cicáknak szánk semmilyen táplálék felhalmozódása esetleg valamilyen következményekkel járhat rám nézve? Mert sem bélférget, sem semmilyen maradandó bajt nem akarok más hülyesége miatt!! Megjegyzem: öregek és nem lehet sem a jobb sem a bal féllel beszélni, én pedig félek hogy valamelyik cica esetleg otthagy valamit és én fogok utána megbetegedni...


2011. szept. 23. 01:51
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak:most azt mondod, hogy nyugodtan simikéljem meg őket, majd menjek be és kezdjek el főzni?? Semmi kézmosás, semmi fertőtlenítés??

Nem így félek tőlük, mondom csak attól, hogy attól a sz.ros kenyértől, meg rohadásnak indult hústól könnyebben összeszednek valamit, és otthagyják esetleg a párnácskámon.

2011. szept. 24. 20:14
 12/14 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nem fognak ezek a cicusok odakinn télen megfagyni? Mert úgy gondolom, hogy azért is járnak oda be hozzám, mert jó kis búvóhely,és lehet hogy nincs hol nekik alukálni?? Nem fognak ott nekem kihülni egy éjszaka alatt??

Féltem őket! De ha jön a fűtési szezon, akkor ott talán még jól is járnak majd...

2011. szept. 24. 20:20
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
ha nincsenek meg a oltásai akkor lehet hogy megbetegedhet
2011. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ma megvannak a cicusok?
2012. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!