Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbetegedhetek más kerti...

Megbetegedhetek más kerti cicáitól?

Figyelt kérdés

Földszinti lakásba lakunk, és a szemközti kertes ház 2 cicáját az egyik ex-lakó még kisebb -pár hónapos- korukban elkezdte odaszoktatni, azóta pedig elköltöztek , a cicusok maradtak és már a kertes ház 'gazdijának' is szóltunk, hogy átjárnak, és egyesek hiszik hogy jótékonykodnak és mindenféle 'nem nekik való szeméttel' etetik őket az udvaron... Azóta már a másik szomszéd ház macskái is odaszoktak, meg egy kóbor is...

Nos ez a 2 cica szokott kapni tőlem is enni, mert nagyon éhesek szoktak lenni, és az erkélyre esténként be is szoktak járni, de a házban meg már szóltak érte, hogy ne legyenek etetve. A kérdés tehát az, hogy mivel én nem tudom hogy ezek a cicusok be lettek-e oltva, meghogy mit és mennyit és hol esznek még, azt viszont igen

hogy naponta megkapják a tejbe áztatott vagy csak száraz kenyér adagjukat, meg 1x-1x 1-2 hetente az 5 napos büdös/romlásnak indult hús adagjukat, akkor én most veszélyben vagyok??

Mármint amiatt, hogy ezeket a sz.rokat biztos megrágcsálják, mert a többi macs+a kóbor cica is megy 'a vájuhoz' ha megjelenik az illető etető, és az általuk cicáknak szánk semmilyen táplálék felhalmozódása esetleg valamilyen következményekkel járhat rám nézve? Mert sem bélférget, sem semmilyen maradandó bajt nem akarok más hülyesége miatt!! Megjegyzem: öregek és nem lehet sem a jobb sem a bal féllel beszélni, én pedig félek hogy valamelyik cica esetleg otthagy valamit és én fogok utána megbetegedni...


2011. szept. 23. 01:51
1 2
 1/14 greeen ***** válasza:
100%
szerintem erre elég kicsi esély van.vagyis így hogy csak eteted és semmi durva hogy behordanád őket a lakásba és ott dörgölődznél velük.Matematikailag konvergál a nullához...
2011. szept. 23. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
... csakhogy oda szoktak ücsörögni este ahova én is... merthogy hiába tennék ki nekik bármi kényelmeset, mivel fsz.-i a lakás, rögtön észrevennék és rám szállnának a rosszallóik...(-megjegyzem volt már rá példa!:-()
2011. szept. 23. 12:35
 3/14 A kérdező kommentje:
(egyébként köszi greeen az éjjeli válaszadást!:-)))
2011. szept. 23. 12:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy ott ücsörögnek ahol Te, attól még nem kapsz el semmit. Szerintem ez számodra is egyértelmű. Hidd el a metrón is leülsz olyan helyre, ahol előtte beteg ember ült. Esetleg vegyél spray formában kapható bolha irtót és néha fújd be vele a teraszt. Meg egy kicsit figyelj jobban oda a kéz mosásra, hogy miután bementél a teraszról szieszta után, akkor moss kezet. És tuti nem lesz semmi baj, de szerintem ezek nélkül sem lesz.
2011. szept. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindig flóraszeptezem a kezem,mert nem bírom ki hogy ne dögönyözzem meg őket pici, olyan aranyosak, gondoltam veszek féregtelenítő bogyót, bizti ami bizti alapon, de múltkor pl. találtam vérfoltokat az erkélyi szőnyegdarabkán... ezért is aggódom ennyire...
2011. szept. 23. 14:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Macskáról emberre nagyon kevés betegség terjed, és a veszettségen kívül egyik sem komoly!

Én azt mondom, hajtsd ki őket, mert az biztos h férgesek, hiszen kóbor cicák! 250 ft egy tabletta nem nagy cucc, te is nyugodtabb leszel. Ezen kívül max bőrgombát, v toxoplazmózist kaphatsz, amik nem túl súlyos dolgok, sőt toxoplazmózisod valószínű már volt is- több ember kapja meg nem jól átsütött hústól, mint macskától, és egy enyhe náthának tűnik az esetek 99%-ban

2011. szept. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Komolyan?? Jaj ne, azt hittem, hogy megint erősebb a pollen attól tüsszögök. Féregtelenítőt meg veszek, mert a ház ahová valók, ha ott nem kapnak eleget enni és átjárnak, akkor gondolom ilyesmivel meg méginkább nem törődik a gazdijuk, bár elég idős házaspár. Néha úgy megmosdatnám őket, de a lakásba nem akarom bevinni őket, m amikor befele kukkolnak látszik hogy kíváncsiak, ismeretlen számukra az ilyen terep, meg picit azért vadóckák, hát persze mert kint nőttek fel, és félek hogy vizesen össze-vissza ugrálnák a lakást!:-))
2011. szept. 23. 21:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Akár a pollentől is lehet :D Nem valószínű a toxoplazmózis ha csak nem etted meg a kakijukat v nem fogtad meg majd nyalogattad le a kezed :D Máshogy nem igazán lehet elkapni macskától, esetleg ha sok véletlen összejátszik
2011. szept. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát nem valószínű:-), de így akkor picit azért nyugodtabb vagyok, hogy nem vagyok olyan nagy veszélyben, mint ahogy azt más helyeken leírták.

Köszi

2011. szept. 24. 08:11
 10/14 anonim ***** válasza:
igen én sem annyira értem, mert logikusan átgondolva, mi más betegség van amit elkaphatnál? Max még a bolhák okozhatnak kellemetlenséget de ezzel tényleg kimerítettünk mindent. Plusz ezt egy állatorvos honlapján olvastam. Az én állatorvosom meg azt mondta a férgektől sem kell nagyon félni, mivel egészséges felnőttben nem is kelnek ki, csak ha gyenge az immunrendszered, ill gyerekekre és idősekre veszélyes. De én állatok között nőttem fel- kutyá, disznók, kóbor macskák, azt soha nem volt semmi bajom tőlük, öcsém amikor kicsi volt lebukott h a kutya tányérjából eszik a kertben, de ő is makk egészséges, meg őszintén megmondom sosem voltam az a hú megsimogattam a kutyát/macskát rohanjunk kezet mosni típus sem. Manapság túlzásba viszik az ilyesmit a szülők... Mamámék ganézták az állatokat, gondolod minden 10 percben kezet mostak? Nem. Sőt még dobálóztak is az ürülékkel, 72 éves és ahhoz képest teljesen egészséges- kivéve h cukros- gyorsabban mászik hegyet mint én, és a sétánál úgy kell rászólni h lassabban menjen mert maratoni futáshoz hasonlít a dolog :D
2011. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!