Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának nem félnie/undorod...

A macskának nem félnie/undorodnia kéne a klórtól?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy a macskám imádja a klórt, és a klórszagú holmikat (ha pl. uszodából jövök haza majd' kitépi a kezemből a fürdőruhám). Takarításnál átváltottam citromos domestosra, az nem érdekli, de a wc-ben muszáj klórós trutyit használni és olyankor a macskám mindig megőrül: nekiáll a wc alatt hemperegni (természetesem a wc csukva, nincs lecsöpögve sehová a tisztítószer), a szagra gerjed. De úgy igazán: ahogy írtam hempereg, fetreng, dörözsgölődzik a szőnyegnek és ha el akarom venni, megtámad, hogy hagyjam békén.


A kérdésem az lenne, hogy ez NORMÁLIS? :/ Volt sok cicám előtte, de egyik sem csinált ilyet.


Mégegyszer hangsúlyozom, csak akkor használok ilyen szagú tisztítószert, ha nagyon muszáj és még véletlenül sem érintkezik vele közvetlenül a macska, figyelek rá.


2011. szept. 27. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

egyszerűen gerjednek rá. én is tapasztaltam, szinte mindegyik cicámnál. ha domesztosszal mosok föl, hemperegnek rajta.

a múltkor a kintiek, ahol esznek a teraszon tömény hipóval öntöttem föl, hogy megsikáljam a követ, erre az egyik pancsikált benne. úgy kaptam föl és mostam le a csülkeit.

nagyon figyelek én is, de néha előbukkan valamelyik valahonnan...:))

hál istennek bajuk még nem lett, de tutira nem tesz jót nekik.

2011. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

A mienk a domestoszos felmosóvízből is szokott inni és nincs tőle semmi baja.A felmosó moppal is szívesen játszik, sajnos kitépkedi a szálait és játszik vele, ezzel szemetel.

Meg a frissen felmosott, vizes linóleumon szokott csúszkálni.Nem tudom, mi ez a nagy vonzalom a macskáknál a klór iránt, de úgy látszik, természetes.Mondjuk, a mienk tisztaságmániás, ha koszos kicsit a porcelán pohárkája, akkor már nem iszik belőle, de a vederből a klóros vizet megissza, biztos tudja, hogy az steril...

2011. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem egyedi a probléma. A mienk mindig a Domestosos felmosóvízből ivott. Na jó, nem sokat, amikor úgy észrevette, hogy ott a vödör. Nem lett semmi baja, boldogan élt 16 éves koráig :) (természetes halál érte, szvl semmi köze a klórhoz :))
2011. szept. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Számukra a szaga olyan, mint a nemi hormoné, a feromoné. Egy állatkertes filmben hallottam, ott is megdöbbenve tapasztalták, hogy a tigrisek, oroszlánok extázisban hemperegtek, dörgölőztek a fertőtlenítővel kezelt padlón.
2011. szept. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vajon a pizzafűszer keverékben mi lehet?!A macskánk sokszor követeli ,hogy szórjak neki belőle a földre, abban hempereg, eszegeti,"bekeni" magát vele, imádja.
2011. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Oregánó. Azt is imádják a macskák.
2011. szept. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Pl. érdekes módon a "garázsos" ruhákat is imádják. Mikor a férjem hazahozza az ottani munkaruháját mosni, rögtön ráfekszik, és azon alszik.
2011. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát nagyon furák :)


köszönöm a válaszokat, megnyudogtam, hogy nem az én cicám lökött, hanem ez ilyen ösztön féleség.


egyébként azt is csinálja, hogy a párom használt ingjének a hónalját nyalogatja, meg dörözsgölődik neki... nem tudom, hogy az izzadtságot érzi-e, vagy a dezodort találja vonzónak :D

2011. szept. 28. 00:48
 9/10 anonim ***** válasza:

az illatos dolgokat is imádják, meg a büdit is. ha bekrémezem az arcom,a kezemen levő maradékot nyalják, a testápoló után a karomat, de pl nyáron a papucsban ,amikor hazaértem, az izzadt lábujjaimat is elkezdték nyalogatni.

fura ízlésük van annyi biztos, mert a kajában meg olyan utálatosan válogatósak, ha nem tetszik a szaga egy pillanat alatt otthagyják.

2011. szept. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is tapasztaltam, hogy vonzódnak hozzá. Például amikor beáztatom (hipós vízben) a rongyokat egy edényben a fürdőkádban akkor is odamegy a cicám, megszagolgatja (ha nincs klór illat akkor a kádba lehetetlen bevinni) vagy ha felmosok, lábával összetapicskol mindent, nézi mit csinálok, elnyúl a padlón, szagolgatja, a vödörbe a fejét beledugja, nekem kell mindig kiszedni onnan :D valamiért gerjednek rá.
2011. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!