Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom "meg akadályozni"...

Hogyan tudom "meg akadályozni" hogy szaporodjanak a lány macskáim?

Figyelt kérdés

1,5 éves kijárós macskák, már az idén másodjára fialnak. Az első fialásnál eltudtuk ajándékozni a kicsiket. Megint fialtak, őket is örökbe fogadják majd. Nem akarom hogy fialjanak már, mert ezeknek a piciknek is alig tudtam gazdit szerezni. Ivartalanítást sajna nem tudom kifizetni. Olvastam azt is hogy olyankor amikor tüzelnek, be kell zárni őket arra a kis időre, de ezt honnan tudhatom hogy mikor tüzelnek , és hogy meddig tart? Vagy egész addig tüzelnek amíg "teherbe" nem esnek?


Hallottam valami macska fogamzás gátlóról. Ez hogyan működik, mi a neve, hol lehet kapni, és kb mennyibe kerül, hogyan kell adagolni stb...?

Milyen mellékhatásai vannak/lehetnek?


2011. okt. 3. 12:42
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ketten vannak.
2011. okt. 3. 12:42
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

rakd össze a pénzt az ivartalanításra. Adhatnál tablettát is, de egyrést hosszútávon drágább mintha ivartalanítanád, másrészt nagy valószínüséggel méhdaganatot, méhgyulladást okoz, akkor pedig úgyis műteni kell.

Zárni nem fogod tudni,egy macska képes folyamatosan tüzelni.

2011. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az ivartalanításon kívül sehogy nem tudod megakadályozni! A fogamzásgátló hosszútávon drágább, macerásabb, és veszélyesebb is a macskára nézve. (Bezárni meg elég nagy kínzás, azért a tüzelés nem olyan kis idő!) A felelősségteljes macskatartásnak része az ivartalanítás, ezt sajnos valahogy ki kell fizetni.

A tanácsom az, hogy érdeklődj a helyi állatvédő egyesületnél, ők általában fel tudnak világosítani, hogy a környéken melyik állatorvos végzi el a legelfogadhatóbb áron.

2011. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

"A nőstény macskák fogamzásgátlása mint minden húsevőnél az ivarzás tartós elnyomását jelenti. Ez tablettával vagy injekciós készítménnyel oldható meg. Tartósan azonban kb. csak két évig szabad alkalmazni, majd vagy elletni az állatot, vagy kb. 1-2 évet ivarzást engedni. Mellékhatásai ezeknek a szereknek minimális eséllyel jelenkezhetnek. Több állatorvos a nőstények injekciós fogamzásgátlását javaslja, bár anyagilag ez sem lesz kevesebb, hiszen kb. évente 2 alkalommal kell adni, ami éves szinten kiteszi a 7-8000 forintot."


Ennek a duplájáért kb. már megcsinálják a műtétet.

2011. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
Ivartalanítás, lakásba zárás!
2011. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Erényöv!
2011. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tanulságos kis mese!

Néhány órája írták össze.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__2254864-hova..

2011. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ivartalanítás.
2011. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76% nekem ebben semmi tanulságos nincsen, max annyi hogy szerencsére még van sok hiszékeny, de emellett jó szándékú ember aki egy ilyen mesét bekajál...
2011. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

miért nem állatorvosnál érdeklődsz? gondolod a fogamzásgátlás egyszerűbb és olcsóbb lenne szegény állatnak? meddig tartana összegyűjteni egy ivartalanításra? nekem a 35 kilós kutyámat 13 ezerért ivartalanították, egy macska kb a fele... persze az elit klinikákon nyilván több, de aki a macskáján akar spórolni nemhiszem hogy oda akarja vinni... ha beteg lenne megdögölhetne, csak mert nincs pénzed elvinni egy egyszerűbb kisebb rendelőbe? ha valami kis városban laksz ott még olcsóbb, mint a nagyobbakban. nem dolgozol, vagy mi? internetre telik? az fontosabb mint egy állat jólére? ha viszont a szüleiddel laksz, az ő felelősségük, minek tartanak macskát ha nincs rá pénz... ha látod hogy szenved, haldoklik, majd leülsz a gép elé és utánanézel interneten mit csinálj, mert "drága az állatorvos?" nem értem az embereket... ha a gyereked rosszul van elviszed a (helyenként rosszhírű) sztk-ba ahol ha nagyon szarul van, esetleg hajlandóak ellátni normálisan (máramikor) vagy inkább elvinnéd egy normális magándokihoz? nehogymár 2 állat ivartalanítása olyan nagy összeg legyen...



a legolcsóbb és legegyszerűbb az IVARTALANÍTÁS!

nem nagy pénz és csak egyszer kell kifizetni....

2011. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!