Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az igaz, hogy az 5. hét után...

Az igaz, hogy az 5. hét után a cicának megváltozik a szeme színe?

Figyelt kérdés

Enyém olyan 7 hetes, de a szeme mindig kék. Minden kiscicának kék a szeme, de 5. héttől megváltozik.Nem tudom ez mennyire igaz..Örülnék, ha kék maradna a cica szeme.

És a harapdálásról le fog szokni?


2011. okt. 4. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is volt egy cicának akinek kék maradt:)
2011. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lefog szokni róla, de játék közbe fog, amíg kiscica. Akkor marad kék a szeme ha alapból olyan fajta. Ha házimacs akkor megváltozik, nem biztos hogy pontosan 5. héten, lehet előbb lehet később. (:
2011. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én kiscicámnak zöld volt a szeme, de kicsit később, nem tudom pontosan hány hetesen már sárgásodott neki. Sárga lett teljesen, gyönyörű, topázos...

Ő felnőtt korában is harapdált játék közben.


Sajnos, már nincs velem. :(

2011. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Sajnálom utolsó.

Köszönöm, hogy írtatok.

Az anyja fajtiszta,-azt hiszem sziámi, viszont az apja nem, remélem az anyja szemét örökli.

Hapadálás, hát elég sok időt tölt ezzel, mihelyt fel kell, rögtön jön harapni a kezem...Néha olyan erősen :(

2011. okt. 4. 20:27
 5/13 A kérdező kommentje:
*Harapdálás
2011. okt. 4. 20:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Az enyémnek olyan 9 hetes kora körül érte el ezt a gyönyörű óarany színt a szeme, ami most van, előtte kék volt, szóval szerintem még változhat. Olyan 4 hónap körül már a végleges szemszínt viselik.
2011. okt. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A harapdálás: az enyém most egy éves, és az ivartalanítás óta egyre kevesebbet vadul, állítólag 2 éves korára minden macska teljesen lenyugszik, főleg ha ivartalanítva van, persze vannak extrém esetek
2011. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
házi cicáknál talán csak a fehér színűeknél szokott előfordulni a kék szem.
2011. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd pár hét múlva meglássuk milyen lesz :)
2011. okt. 5. 17:02
 10/13 anonim válasza:
Ha nem fajta miatt (pl. sziámi) kék a szeme, akkor általában a kék szemű cicák rosszul látnak, rosszabb esetben vakok :(
2011. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!